Pacjent będzie miał wgląd online w historię leczenia

2013-03-12 20:03:33 (ost. akt: 2013-03-12 12:42:58)

Wizyty u lekarza, pobyty w szpitalu, informacje o receptach i wykupionych lekach. Chory będzie miał online wgląd w historię swojego leczenia. Narodowy Fundusz Zdrowia testuje Zintegrowany Informator Pacjenta (ZIP). System ma być udostępniony w połowie roku.

Prezes NFZ Agnieszka Pachciarz wyjaśniła, żę po zalogowaniu pacjent będzie mógł znaleźć również informacje, gdzie się leczyć w ramach ubezpieczenia w Funduszu oraz sprawdzić swoje uprawnienia do świadczeń. Oprócz wyszczególnienia odbytych porad lekarskich, zabiegów, będą podane ich koszty. Natomiast w przypadku recept - ceny leków i poziom refundacji.

Prezes Pachciarz poinformowała, że w celu bezpieczeństwa danych osobowych pacjent, który chce mieć dostęp do portalu, będzie musiał osobiście w oddziale NFZ odebrać login i hasło, które umożliwią zalogowanie do ZIP. W systemie nie będzie imienia, nazwiska, ani PESEL- u, tylko specjalny przyporządkowany danej osobie numer .
W Zintegrowanym Informatorze Pacjenta będzie można znaleźć także informacje o programach profilaktycznych i leczeniu za granicą. Docelowo chory będzie mógł ocenić jakość udzielonych świadczeń lub poinformować o ewentualnych nieprawidłowościach.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Joanna Stankiewicz/dyd

Tagi: zdrowie NFZ

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. łukasz #1022405 | 81.190.*.* 14 mar 2013 09:40

  Jest nadzieja,że idzie na lepsze zmiany w NFZ. Straszna historia,by dręczyć kobietę tak perfidnie.Moja żona trafiła do ginekologa opiekuńczego .Mieliśmy szczęście.Współczuję Warszawskim kobietom.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. aga #1022345 | 81.190.*.* 14 mar 2013 09:00

  To wspaniała wiadomość dla pacjentów...o tym marzyłam.Może wreszcie będzie normalnie w Służbie Zdrowia....Szpital w Warszawie... Bardzo zmartwiłam się podejściem lekarki ginekolog do ciężarnej bratanicy,która na dniach będzie rodziła.Ciągle ją straszy..,że będzie rodziła droga naturalną...dziecko jest duże ok 4 kg,jeśli nie da rady ...wtedy będzie cesarka i dziecko może się przydusić i urodzić z porażeniem mózgowym.Jak można tak dołować młodą kobietę.Przy takim wsparciu lekarza można się załamać.To straszne co pani doktor wygaduje...może chodzi o gratyfikację.Dziewczyna jest bez pracy,jej partner na zasiłku.TRAGEDIA DLA MŁODYCH KOBIET !!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. the end #1020633 | 79.162.*.* 12 mar 2013 20:44

  no to konowałom się ukruci

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz