Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie

2013-04-02 10:32:10 (ost. akt: 2013-04-02 10:22:20)

Dziś Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Zdaniem ekspertów, bardzo wielu ludzi ma cechy autystyczne, często o tym nie wiedząc.

Główna akcja, wspierana przez ONZ, organizowana jest pod hasłem: „Zaświeć się na niebiesko”. W miastach na całym świecie, także w Polsce, znane budynki zostaną podświetlone na niebiesko, by zwrócić uwagę na problem tego zaburzenia.

Ekspert od spraw autyzmu - brytyjski profesor Simon Baron Cohen tłumaczył niedawno, że właściwie każdy człowiek ma jakieś cechy autystyczne: „Pytanie tylko, jak dużo mamy tych cech.

Mówi się, że autyzm to kłopoty w kontaktach z innymi ludźmi i wąskie, obsesyjne zainteresowania. Problem pojawia się wtedy, gdy te zainteresowania i inne cechy autystyczne zaczynają przeszkadzać w normalnym życiu” - wyjaśnił.


Autyzm może być głęboki albo lekki. Ostatnio wykrywa się coraz więcej tych lżejszych przypadków. Najnowsze badanie rządowych ekspertów z USA wskazuje, że diagnozę autyzmu ma w tym kraju już dwa procent dzieci. W innych krajach - jeden procent.


iar

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB