Naprawcza natura

2014-09-18 08:00:00 (ost. akt: 2014-09-18 13:31:57)

Leki homeopatyczne można stosować w wielu schorzeniach. Pomagają zarówno w tak powszechnych dolegliwościach jak katar, zapalenie zatok, kaszel, stany niepokoju u dzieci, grypa i inne infekcje wirusowe, a także w kontuzjach i urazach, chorobie lokomocyjnej, zaburzeniach żołądkowo-jelitowych, klimakterium. Produkowane są z naturalnych substancji mineralnych, roślinnych oraz pochodzenia zwierzęcego.

Kilkanaście milionów Polaków z powodzeniem stosuje leki homeopatyczne. Niewątpliwym atutem i charakterystyczną cechą takiej metody leczenia jest zdolność do pobudzania naturalnych sił obronnych oraz do eliminacji toksyn z organizmu.
Dzięki różnorodności składników złożone leki homeopatyczne pomagają zwalczać chorobę na wielu płaszczyznach.
Sposób leczenia polegający na zastosowaniu bardzo małych dawek leków celem pobudzenia sił obronnych organizmu jest przedmiotem zainteresowania naukowców na całym świecie.
Ostatnio publikuje się coraz więcej badań klinicznych, które były wykonywane metodą podwójnie ślepej próby na odpowiednio dużej grupie pacjentów, w kilku ośrodkach. Część z tych badań udowadnia, że efekt leków homeopatycznych jest znacząco większy niż placebo. Według światowej Organizacji Zdrowia (WHO) homeopatia jest najczęściej stosowaną metodą alternatywnego leczenia na świecie. Uregulowania prawne homeopatii w poszczególnych krajach różnią się znacznie między sobą . W Europie jest kilka szpitali, które prowadzą leczenie homeopatyczne. I tak w Austrii siedem, we Francji dwa, w Niemczech pięć, w Hiszpanii dwa, we Włoszech kilka. W Anglii jest pięć szpitali homeopatycznych, które są wciągnięte w sektor publicznej służby zdrowia. kr

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB