Podaruj życie - wykryj raka. Podaruj voucher bliskiej osobie!

2014-11-26 12:37:59 (ost. akt: 2014-12-02 15:32:25)

Czego najbardziej potrzebujemy? Czego życzymy sobie z okazji Świąt? Najczęściej na pierwszym miejscu po prostu ZDROWIA. Czy jednak składając płynące z serca życzenia jesteśmy pewni, że nic nam, ani naszym bliskim nie dolega?

Nowotwory potrafią rozwijać się latami w utajeniu, a pierwsze objawy raka mogą być widoczne nawet po 10 latach. Dopiero gdy choroba jest już rozwinięta udajemy się do lekarzy specjalistów lecz w wielu wypadkach na skuteczne leczenie może być już za późno. Idealnego leku na raka nie ma dlatego ważne jest, aby chorobę wykrywać we wczesnym stadium. Do tego służą między innymi badania krwi, polegające na oznaczaniu poziomu antygenów nowotworowych, czyli markerów nowotworowych. Markery nowotworowe (nazywane także wskaźnikami nowotworowymi) to substancje chemiczne o zróżnicowanej budowie wytwarzane w tkankach organizmu. Przybierają postać: enzymów, antygenów, białek albo hormonów. Różne guzy wytwarzają rozmaite markery. Czasem jeden guz wydziela ich kilka, czasem jeden marker może być charakterystyczny dla kilku postaci raka np. oznaczać zarówno nowotwór trzustki, jak i żołądka. Istnieją jednak markery nowotworowe jednoznacznie wskazujące na konkretną chorobę.

Dlatego zbadajmy swoich bliskich na święta! Nowotwór wykryty w bardzo wczesnym stadium jest niemal w 100% uleczalny. Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie proponuje jako pierwszy w regionie unikatowy świąteczny prezent.

To zaproszenie do udziału w badaniach w ramach akcji "Podaruj życie – wykryj raka". Akcja prowadzona będzie od 25 listopada do końca grudnia 2014 r. przez specjalistów z Laboratorium Analitycznego MSZ w Olsztynie przy ul. Niepodległości 44.

Specjalnie dla mieszkańców Warmii i Mazur przygotowano zestaw kompleksowych badań pozwalających zdiagnozować raka we wczesnym etapie, a także ocenić ogólną kondycję organizmu.

Oferowane pakiety diagnostycznych zostały oparte na najnowocześniejszych technikach laboratoryjnych i dobrane pod kątem chorób nowotworowych, które najczęściej dotykają nasze społeczeństwo. Przygotowane przez Laboratorium Analityczne MSZ panele badań w formie estetycznych voucherów z pewnością będą idealnym prezentem świątecznym dla bliskiej osoby. Koszt pakietu specjalnie z myślą o mieszkańcach regionu z okazji Świąt obniżono nawet o 60% i wynosi 99 zł.

Miejski Szpital Zespolony, Olsztyn, ul. Niepodległości 44 tel. (89) 532 62 63

Uwaga! Mamy dla Państwa 4 vouchery na badania profilaktyczne, które możecie wykorzystać sami lub podarować najbliższym.

- 2 vouchery dla pań

Aby zdobyć jeden z nich należy wysłać sms o treści ol.go1.x, gdzie x to uzasadnienie, pod numer 73601. Koszt sms-a 3 zł plus VAT.

- 2 vouchery dla panów

Aby zdobyć jeden z nich należy wysłać sms o treści ol.go2.x, gdzie x to uzasadnienie, pod numer 73601. Koszt sms-a 3 zł plus VAT.

Na smsy czekamy do środy (3 grudnia) do godz. 14.

Regulamin konkursów sms - >>> kliknij!

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mała #1610118 | 79.189.*.* 16 gru 2014 13:52

    Polecam zapoznać się z wiedza dotyczącą profilaktyki nowotworowej na www.monogen.life Znajdziecie tam wiele ciekawych informacji dotyczących świadomie prowadzonego zdrowego trybu życia

    ! - + odpowiedz na ten komentarz