Na ból nie tylko tabletki

2015-01-23 10:00:00 (ost. akt: 2015-01-23 10:25:37)
Tabletki to nie jedyna metoda walki z bólem.

Tabletki to nie jedyna metoda walki z bólem.

Autor zdjęcia: freeimages.com

Kiedy dopada nas ból, często automatycznie sięgamy do apteczki po tabletki przeciwbólowe. Tymczasem jest wiele sposobów, by walczyć z bólem skutecznie i bez leków, nie obciążając żołądka i wątroby.

Niektóre z metod walki z bólem stosowane są z powodzeniem od stuleci. Jedną z nich jest łagodzenie dolegliwości za pomocą ciepła lub zimna. Jest to szczególnie przydatne po urazach, stłuczeniach, w chorobie zwyrodnieniowej czy po przeciążeniu mięśni. Ciepłe kąpiele lub kompresy rozszerzają naczynia krwionośne, a przepływająca przez nie krew wypłukuje związki powodujące zapalenie.
Równie dobre jest leczenie zimnem, czyli krioterapia. Oziębianie powoduje skurcz naczyń i zmniejszenie się stanu zapalnego, a przy tym złagodzenie dolegliwości bólowych — zimno znieczula bowiem zakończenia nerwów przewodzących sygnały bólowe.

Dobroczynna podczerwień

Z pomocą w walce z bólem przychodzi jednak nie tylko medycyna naturalna, ale też nowoczesna technika. Na rynku urządzeń medycznych, dostępnych dla każdego sporo jest urządzeń, które pomagają walczyć z bólem lub zmniejszają stopień jego nasilenia. Ciekawą propozycją są chociażby lampy, w których wykorzystywane jest lecznicze działanie promieni podczerwonych. W przewlekłych stanach zapalnych wykorzystuje się natomiast filtr czerwony, który rozgrzewa, powoduje przekrwienie tkanek i złagodzenie dolegliwości. W bardzo ostrych zapaleniach czy neuralgiach skuteczny jest natomiast filtr niebieski, który działa przede wszystkim przeciwbólowo. Czas naświetlania taka lampą i rodzaj zastosowanego filtra powinien być skonsultowany z lekarzem.

Na zapalenie zapal lampę

Osoby z zapaleniem nerwów czy stawów lub po dużych urazach mogą też z powodzeniem korzystać z urządzeń z wbudowanymi lampami ledowymi. Emitują one światło zbliżone do podczerwieni, która zwiększa krążenie w chorej części ciała i i wspomaga wypłukiwanie z komórek substancji, które odpowiadają za rozwój stanu zapalnego. A dzięki temu zmniejsza się ból.
Równie dużym zainteresowaniem zarówno lekarzy, jak i pacjentów cieszy się łagodzenie dolegliwości za pomocą specjalnych prądów o właściwie dobranym napięciu i natężeniu. Urządzenia generujące prąd są niezwykle poręczne, niektóre kształtem przypominają zwykły długopis. Końcówkę takiego aparatu wystarczy przyłożyć do skóry.
Poprzez przezskórną stymulację pobudzane są zakończenia nerwowe, a jednocześnie wytwarzają się w naszym organizmie endorfiny, czyli naturalne substancje przeciwbólowe.
abc

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. skun #1643706 | 31.61.*.* 23 sty 2015 11:58

    http://badania.net/marihuana-dobra-na-bo l/ prosze o to naturalny sposob na bol i nie niszczy watroby nerek itp jak to najczesciej robia tabletki

    ! - + odpowiedz na ten komentarz