Miód - eliksir zdrowia najlepszej jakości

2015-05-24 10:00:00 (ost. akt: 2015-05-22 14:52:59)
Miód - eliksir zdrowia najlepszej jakości

Autor zdjęcia: Sxc.hu

Pszczoły od wieków są symbolem pracowitości, doskonałej organizacji oraz porządku. Pełnią niezwykle ważną rolę nie tylko w przyrodzie, ale również w życiu człowieka. Dzięki tym małym owadom możemy cieszyć się naturalnie słodkim smakiem miodu, który wspomaga m.in. pracę naszego układu odpornościowego, pomaga organizmowi walczyć z drobnoustrojami, poprawia trawienie.

Dobroczynne właściwości miodu znane były już w starożytności. Dziś, gdy rynek przepełniony jest miodami różnych marek ważne jest, aby wybrać ten najwyższej jakości, który będzie miał korzystny wpływ na nasz organizm.

Należy więc wyszukiwać miody do produkcji których wykorzystywane są zbiory z najbardziej ekologicznych regionów kraju oraz z różnych zakątków świata, co daje gwarancję wyjątkowego smaku i licznych walorów zdrowotnych. Za ich sprawą możemy m.in., wzmocnić swój organizm, leczyć przeziębienie czy załagodzić podrażnienia skóry.

Co niezwykle istotne, dzięki swojemu słodkiemu smakowi, miód może zastąpić w naszym codziennym jadłospisie niezbyt zdrowy cukier. Możemy dodawać go nie tylko do wszelkiego rodzaju wypieków czy deserów, ale również do sałatek, potraw mięsnych, zup, sosów, a nawet do dań rybnych.

Dziś do wyboru mamy miody: akacjowy, gryczany, lipowy, spadziowy, nektarowo-spadziowy, wrzosowy oraz najbardziej popularny - wielokwiatowym.

Wielokwiatowy charakteryzuje się łagodnym smakiem i aromatem wosku pszczelego. Dzięki temu, iż jest wysokokaloryczny doda nam energii i witalności jednocześnie wzmacniając nasz organizm. Właściwości wielokwiatowego eliksiru wykorzystywane są przy leczeniu alergii, kataru siennego, chorób serca oraz przeziębienia.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB