Witaminy już dostępne - szczypiorek, rzodkiewki, truskawki...

2015-06-04 07:39:05 (ost. akt: 2015-06-03 13:44:09)
Witaminy już dostępne - szczypiorek, rzodkiewki, truskawki...

Autor zdjęcia: Freeimages.com

Dobre samopoczucie jest podstawą codziennego funkcjonowania. W ferworze zajęć i obowiązków zapominamy, że ten zdrowy duch jest w nas i trzeba tylko umieć go wydobyć. Jak tego dokonać? Trzeba się ruszać i dobrze odżywiać.

Wiosna sprzyja wszelkim remontom, także organizmu. Najlepiej sięgnąć po witaminy. Pamiętamy o witaminie C, miodzie, ale nie zdajemy sobie sprawy, jak duży wpływ na odporność naszego organizmu ma praca jelit, która niestety często jest nieprawidłowa. Jak więc możemy sobie pomóc?

Problemy z nieprawidłową pracą jelit są jedną z najczęstszych przypadłości osób starszych. Powodem tych problemów jest spowolniony metabolizm. Zdarza się również, że to ludzie młodzi borykają się z dokuczającym uczuciem ciężkości i zaparciami. Przyczynami takiego stanu jest siedzący tryb życia, praca za biurkiem i oczywiście nieodpowiednia dieta. O co, więc trzeba zadbać, aby usprawnić pracę jelit? Przede wszystkim należy pić dużo wody. Nie wolno zapominać o owocach i warzywach, które najlepiej spożywać na surowo, o ile nie ma do tego przeciwwskazań zdrowotnych.

Istotnym elementem diety są produkty zawierające dużo błonnika, np. otręby, siemię lniane, płatki owsiane i pełnoziarniste pieczywo. Poruszając tematykę jelit, nie można zapomnieć o probiotykach, czyli mikroorganizmach, które uzupełniają florę bakteryjną jelit wspomagając jej działanie. Poza zmianą nawyków żywieniowych i diety, które bez wątpienia usprawnią pracę jelit, możemy sięgnąć również po suplementy diety. Z szeregu dostępnych na rynku środków warto wybrać ten, którego składniki są odpowiednio dobrane gotowe preparaty.

Zanim jednak odwiedzimy aptekę, najpierw trzeba skonsultować się ze swoim lekarzem rodzinnym. Lekarz najlepiej nam doradzi, jaki kupić suplement.
kr

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB