Zadbaj o swój cholesterol!

2015-06-16 13:38:33 (ost. akt: 2015-06-16 14:20:37)

Czy wiesz, że co 3 minuty umiera dorosły Polak na skutek chorób serca i naczyń krwionośnych? Ich główną przyczyną jest zbyt wysoki poziom cholesterolu, który powoduje śmierć, aż 170 tysięcy Polaków rocznie! Dla porównania w wypadkach drogowych ginie co roku 3500 osób.

Zadbaj o swój cholesterol!

Autor zdjęcia: mat. prasowe

Chcąc uświadomić każdemu Polakowi, jakie są czynniki ryzyka chorób serca i naczyń, oraz co powinniśmy robić, by zminimalizować liczbę zachorowań i zgonów, grupa specjalistów z Narodowego Programu Walki z Zawałami, Udarami i Chorobami Układu Krążenia "Mam dobry cholesterol" opracowała unikalny Narodowy Test Ryzyka Chorób Serca i Naczyń, który rozwiązało już tysiące Polaków.

Żeby sprawdzić swoją indywidualną skalę ryzyka chorób serca i naczyń krwionośnych, wejdź na: www.mamdobrycholesterol.pl i wypełnij test. Znajdziesz tam 53 szczegółowo opracowane pytania podzielone na 6 kategorii – badania, dieta, aktywność fizyczna, używki, czynniki genetyczne oraz stres i inne czynniki. Każde pytanie zostało opatrzone komentarzem „Dlaczego to ważne?” wyjaśniającym wpływ danego czynnika na serce i układ krwionośny. Wyniki pozwolą każdemu określić własne ryzyko zachorowania.

Codziennie ludzie umierają na zawał, wylew czy udar mózgu. To ponad połowa całkowitej liczby zgonów w Polsce. Choroby naczyń krwionośnych są główną przyczyną długich hospitalizacji. Problem ten dotyczy osób w wieku produkcyjnym, głównie po 35. roku życia. Równie przerażające są koszty leczenia. Tylko w 2011 roku diagnostyka i terapia chorób serca i naczyń oraz koszty pośrednie (zwolnienia lekarskie itp.) wyniosły 39,9 mld zł.

Narodowy Program Walki z Zawałami, Udarami i Chorobami Układu Krążenia bije na alarm - chcemy obudzić świadomość i zapewnić szczegółowy, systematyczny plan naprawy narodowej ignorancji wysokiego poziomu cholesterolu. Misją projektu jest uratowanie życia tysiącom Polaków. Cholesterol to cichy zabójca, odbierający życie i zdrowie aż 170 000 osobom rocznie, ale można zmienić ten stan rzeczy dzięki świadomości zagrożeń i regularnym badaniom.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB