Gdy rak dotyczy także Twojej rodziny…

2015-06-24 12:05:05 (ost. akt: 2015-06-25 08:56:03) Artykuł sponsorowany
Gdy rak dotyczy także Twojej rodziny…

Prawie w każdej rodzinie można obecnie spotkać osobę chorą na raka. Dla osoby dotkniętej chorobą to bardzo silne przeżycie i poważne doświadczenie. Jak pomagać swoim bliskim? Przede wszystkim, zdobywając fachową i kompletną wiedzę!

Diagnoza – rak. Kiedy pierwszy raz słyszymy ją od lekarza lub dowiadujemy się, że ktoś z naszych bliskich jest chory doznajemy szoku. Stopniowo emocje opadają, ale przerażenie i niemoc pozostają. Czujemy się zagrożeni i bezradni. Można jednak coś zrobić z problemem i pomóc sobie albo osobie bliskiej chorej na raka. Ważne jest żeby się nie poddawać i na nowo uwierzyć w swoje siły. Olbrzymim wsparciem okazuje się porządny zastrzyk wiedzy. Prezentujemy niezastąpioną publikację dla wszystkich, którzy mają w rodzinie osobę chorą na raka, sami zetknęli się z diagnozą lub świadomie myślą o profilaktyce!


Psychologowie zgodnie twierdzą, że zdiagnozowanie raka jest dla chorego przeżyciem wręcz traumatycznym. W tak trudnym okresie ważne jest dla chorego wsparcie rodziny. Kiedy pierwszy raz rak dotknął mojej rodziny byłam zła, pełna sprzecznych emocji i kompletnie nie widziałam jak pomóc mamie. Wiedziałam jednocześnie, że ona czuje to samo. Była całkowicie zagubiona. Zaczęłyśmy sięgać po różnego typu publikacje, ale i tak grunt usuwał nam się pod nogami. Brakowało nam wiedzy, a co za tym idzie nadziei. Prawdą jest, że im więcej wiesz o raku i zagrożeniach jakie niesie tym bardziej jesteś przygotowany i bezpieczniejszy. Liczy się to zarówno w przypadku profilaktyki, jak również w momencie kiedy ktoś już usłyszał diagnozę. Skąd jednak taką wiedzę czerpać?

Na rynku jest mnóstwo publikacji z których możemy wybierać, ale wybór nie należy do najprostszych. Ważne żeby wybierać książki dobre, sprawdzone, fachowe, które mają odpowiednią rekomendację. Na mnie i na mojej rodzinie duże wrażenie zrobiły książki: „Nie umieraj na raka”, które były wielkim wsparciem i pomocą nie tylko w naszym szokującym zderzeniu z diagnozą mojej mamy, lecz także w rodzinnej profilaktyce, którą od tamtej pory rozpoczęliśmy.


Książki: „Nie umieraj na raka” są wyjątkowe z wielu przyczyn. Po pierwsze podają informację o wszystkich chorobach autoimunologicznych, w tym o raku już od samego początku dzięki czemu masz fachową wiedzę, która prowadzi Cię przez kolejne etapy i uwrażliwia na wiele istotnych problemów. Dzięki takiemu prowadzeniu choroby rokowania chorego rosną. Po drugie książki wyjaśniają zależności pomiędzy zdrowiem poszczególnych członków rodziny. Prawdą jest, że diagnoza dotyczy całej rodziny. Gdy choruje na przykład mama, życie córek również się zmienia, ponieważ należą one do tzw. grupy zagrożenia i od tej pory powinny stosować odpowiednią profilaktykę. Po trzecie publikacje „Nie umieraj na raka” prezentują zagrożenia i najczęstsze choroby wieku dziecięcego i omawiają ich wpływ na system nerwowy, hormonalny, odpornościowy, trawienny, krwionośny i limfatyczny.„Nie umieraj na raka” opisuje niekiedy trudne do zaakceptowania przez chorującego i rodzinę zachowania i mechanizmy zgodnie z którymi postępujemy błędnie w obliczu raka. Możesz dowiedzieć się z niej także jak ważne są hormony, czy zdrowe odżywianie się. Wyjaśnia czym są alergie, wolne rodniki, stan zapalny, zakażenia patogenami i jaka jest ich rola w chorobach autoimmunologicznych, w tym w nowotworach.

Co istotne wiedza zawarta w książkach poparta jest badaniami klinicznymi, co nie tylko poprawia wiarygodność, lecz także sprawia, że przekazywane informacje są bardzo użyteczne. Jeśli ktoś w Twojej rodzinie choruje na raka koniecznie zapoznaj się z tymi książkami. Będą one pomocną wskazówką jeśli myślisz o profilaktyce lub jeśli chcesz pomóc bliskiemu choremu.