Olsztyński „Kopernik” jednym z najbardziej przyjaznych ośrodków onkologicznych

2015-06-30 15:22:21 (ost. akt: 2015-07-01 08:17:29)
Wykres ilustrujący ogólną ocenę olsztyńskiego ośrodka "Kopernik"

Wykres ilustrujący ogólną ocenę olsztyńskiego ośrodka "Kopernik"

Autor zdjęcia: onkomapa.pl

Gdzie się leczyć? Który szpital wybrać? Czy pacjenci są zadowoleni z opieki w danym ośrodku? Aktualne oceny placówek i opinie na ich temat znajdziemy na stronie ONKOMAPA.PL, tworzonej przez pacjentów dla pacjentów. Dzięki ich aktywności powstaje przewodnik po przyjaznych ośrodkach onkologicznych w całym kraju.

Bieżące badanie satysfakcji pacjentów realizowane przez Alivię – Fundację Onkologiczną Osób Młodych, przeprowadzone wśród użytkowników portalu ONKOMAPA.pl wskazują, że Olsztyński Ośrodek Onkologiczny "Kopernik" z notą 4.6, uznany został trzecim najlepszym ośrodkiem walki z nowotworami w Polsce. Średni wynik uzyskany do tej pory przez 40 objętych badaniem szpitali wyniósł 4.2 punktów.

Sonda dotyczy zarówno dostępności, jak i zachowania lekarzy podczas kontaktów z chorymi, ilości i sposobu przekazywanych informacji, czasu oczekiwania na wizytę, zabiegi i badania. Pacjenci oceniają także warunki w salach szpitalnych, czystość, wygląd i wystrój wnętrz oddziałów.

Badani podzielili się swoimi spostrzeżeniami m.in. na temat opieki, organizacji leczenia, samego leczenia, wyposażenia ośrodka i przestrzegania praw pacjenta. Wyniki ankiet wskazują, z których aspektów w procesie leczenia pacjenci są zadowoleni, a które wymagają poprawy.

W subiektywnej ocenie 155 respondentów, Olsztyński Ośrodek Onkologiczny "Kopernik" spełnia wysokie oczekiwania pacjentów i we wszystkich aspektach uwzględnionych w ankiecie uzyskał wysokie oceny powyżej średniej krajowej.

Dwa warmińsko-mazurskie ośrodki (łącznie) otrzymały średnią 4.5, co plasuje je na pierwszym miejscu w rankingu wszystkich województw. Dosyć wysoko na liście znalazł się też Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA z Warmińsko-Mazurskiego Centrum Onkologii, który otrzymał ogólną ocenę 4.4. Szpital uzyskał dobre noty od 4.1 do 4.6 we wszystkich kategoriach i uplasował się na jedenastym miejscu.

Najlepsze szpitale w Polsce:
W czołówce najbardziej przyjaznych placówek leczących nowotwory znalazły się do tej pory:
• Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Andrzeja Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach – 4.8 punktów (pierwsze miejsce),
• Zamojski Szpital Niepubliczny (woj. lubelskie) – z notą 4.7 (miejsce drugie)
oraz na pozycji trzeciej ex aequo placówki ocenione na 4.6:
• Olsztyński Ośrodek Onkologiczny „Kopernik” (woj. warmińsko - mazurskie),
• Mazowiecki Szpital Onkologiczny w Wieliszewie (woj. mazowieckie) – najczęściej oceniana placówka: 277 respondentów,
• Oddział Onkologii Klinicznej Szpitala Specjalistycznego im L. Rydygiera w Krakowie (woj. małopolskie),
• Szpital Specjalistyczny Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego im. ks. B. Markiewicza w Brzozowie (woj. podkarpackie).Źródło: mat. prasowe, onkomapa.pl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB