Projekt „Budowa Laboratorium Medycyny Regeneracyjnej” dobiega końca. Jego celem był zakup kompletnej infrastruktury do prowadzenia badań nad komórkami macierzystymi oraz ich wdrożeniem w porozumieniu z jednostkami naukowymi, organizacjami badawczymi, przedsiębiorstwami oraz innymi podmiotami. Otwarcie laboratorium nastąpiło 29 czerwca.
— Dzięki realizacji projektu będziemy mogli prowadzić badania, a także wdrażać eksperymentalne terapie wykorzystujące komórki macierzyste w przypadku: stwardnienia zanikowego bocznego, stwardnienia rozsianego, regeneracji dysków lędźwiowych, śpiączki i wystąpienia ubytków kości – wymienia prof. Wojciech Maksymowicz, dziekan Wydziału Nauk Medycznych.
Projekt był realizowany przez Fundację na rzecz Regeneracji Komórek Nerwowych, która powstała z inicjatywy naukowców z Wydziału Nauk Medycznych UWM. Zadaniem fundacji jest m.in. wspieranie prac badawczych nad komórkami macierzystymi oraz pomoc chorym na choroby układu nerwowego i kręgosłupa. Prezesem jest Ewa Błaszczyk, aktorka, a także prezes Fundacji „A kogo?" działającej na rzecz dzieci wymagających rehabilitacji po ciężkich urazach neurologicznych oraz ich rodzin.
— Jestem pełna radości i zachwytu, że to miejsce tak prężnie się rozwija. Mam nadzieję, że ta praca przełoży się na pozytywne efekty. Nas jako fundację „A kogo?” najbardziej będzie interesować leczenie śpiączki — wyjaśnia Ewa Błaszczyk.
Projekt „Budowa Laboratorium Medycyny Regeneracyjnej” był współfinansowany przez Unię Europejską z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Dodaj komentarz Odśwież
Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez