Zielona herbata, czyli samo zdrowie

2015-08-20 08:00:00 (ost. akt: 2015-08-19 13:29:43)
Zielona herbata, czyli samo zdrowie

Autor zdjęcia: freeimages.com

Zielona herbata jest jednym z najstarszych napojów świata. Jako pierwsi jej fantastyczne właściwości odkryli Chińczycy i Japończycy. Obecnie zielona herbata znana jest na całym świecie głównie za sprawą osób, które wybrały zdrowy styl życia.

W medycynie azjatyckiej zielona herbata była uznawana za cudowny, uzdrawiający napój. W Japonii stanowiła podstawę ceremoniału parzenia i picia herbaty. W całej Azji Wschodniej dzieci musiały ją pić po zjedzeniu słodyczy. Obecnie zalecają ja lekarze na całym świecie, gdyż jej właściwości lecznicze są ogromne.

Zielona herbata zawiera wiele witamin, minerałów i mikroelementów, a lista jej dobroczynnego wpływu na nasz organizm wydaje się nie mieć końca Napar z liści zielonej herbaty wzmacnia odporność organizmu, łagodnie stymuluje krążenie, zapobiega zwężaniu się naczyń krwionośnych, obniża poziom cholesterolu, reguluje procesy trawienne. Ma działanie moczopędne, dzięki czemu szybciej pozbywamy się toksyn z organizmu. Poprawia pracę nerek i wątroby, a garbniki w niej zawarte pozytywnie działają na błony śluzowe przewodu pokarmowego. Wzmacnia też szkliwo zębów i zapobiega chorobom dziąseł.

Występujące w zielonej herbacie przeciwutleniacze należą do najsilniejszych jak dotąd substancji antynowotworowych. Regularne jej picie zmniejsza więc ryzyko zachorowania na wiele groźnych nowotworów. Japończycy wierzą też, że w zielonej herbacie tkwi tajemnica długiego życia – zawarte w niej składniki wpływają hamująco na procesy starzenia się organizmu. Regularne picie zielonej herbaty przyspiesza przemianę materii i doskonale wspomaga odchudzanie. Warto więc ograniczyć kawę, czarną herbatę i napoje gazowane na rzecz zielonego napoju – zyska na tym nasze zdrowie i uroda.

Zielona herbata wskazana jest nie tylko dla ciała, ale też dla ducha. Przy dużym wysiłku umysłowym stanowi świetną i zdrowszą alternatywę dla kawy: działa pobudzająco, wspomaga szybkość zapamiętywania i kojarzenia, koi nerwy i poprawia koncentrację. Co więcej, w dużym stopniu neutralizuje nikotynę i łagodzi skutki przedawkowania spożycia alkoholu.

kraw

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB