Dobre kosmetyki, sprawdzonego producenta

2015-09-03 14:08:26 (ost. akt: 2015-09-02 14:11:12)
Dobre kosmetyki, sprawdzonego producenta

Autor zdjęcia: Florame.com.pl

Kupując kosmetyki, warto wziąć pod uwagę produkty jednej linii sprawdzonego producenta. Żel pod prysznic, mydło, balsam do pielęgnacji ciała, krem nie muszą być przypadkowe. Polecamy na przykład linię zawierającą werbenę.

Prowansalczycy uwielbiają werbenę — gaszą pragnienie wodą z dodatkiem świeżych listków werbeny i plastrów cytryny, stosują werbenowe napary, używają jej do przyrządzania odświeżających sorbetów i wykorzystują do produkcji naturalnych kosmetyków. Latem i jesienią nie tylko Prowansja pachnie werbeną. — Werbenę znano już w starożytnej Grecji, Chinach i Egipcie — przypomina Monika Kozak, psycholog, terapeuta ciała, ekspert Florame. — Wykorzystywano jej działanie lecznicze m.in. przeciwzapalne, uspokajające, rozkurczowe, przyspieszające gojenie się ran oraz wspomagające leczenie migreny i bezsenności. Ceniono ją także za wspaniały, cytrusowy zapach — dodaje nasz ekspert.
Suszonymi listkami werbeny i szałwii odpędzano złe duchy, a świeżo zerwane gałązki w starożytnym Rzymie wkładano pod łóżko i traktowano jako afrodyzjak. Ponieważ było to zioło poświęcone bogini Wenus wierzono, że ma moc rozpalania miłości.
Dziś werbenę wykorzystuje się w mniej magiczny sposób — do produkcji naturalnych kosmetyków, ziołowych herbatek i perfum. Zapach werbeny także i dzisiaj rozbudza zmysły, dodaje energii i orzeźwia. Dlatego zalety werbeny są wykorzystywane także przez współczesnych producentów kosmetyków. Na bazie tej rośliny powstają więc całe linie od żelu do kąpieli zaczynając, poprzez balsamy do ciała, mydła, na olejkach eterycznych, kremach i zapachach odświeżających kończąc. kr
Więcej na stronie: florame.com.pl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB