Skóra twarzy i dłoni jesienią

2015-11-21 05:01:13 (ost. akt: 2015-11-19 12:48:05)
Skóra twarzy i dłoni jesienią

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Jesień jest trudnym czasem dla skóry twarzy. Do negatywnych czynników należą wiatr, deszcz i ogrzewanie.

Jesienna aura może spowodować szybsze parowanie wody ze skóry twarzy, która staje się bardziej przesuszona, bardziej wrażliwa. Zdarza się, że wchodząc z zimnego otoczenia do ciepłego pomieszczenia nasza twarz reaguje gwałtownie rumieńcem, pieczeniem, usta są spierzchnięte. Wówczas trzeba zmyć makijaż i zastosować grubszą warstwę kremu nawilżającego.

Jeżeli wiemy, że będziemy przebywać kilka godzin na dworze, musimy przed wyjściem zastosować krem, który ma większe właściwości ochronne. Osoby uprawiające sporty na świeżym powietrzu nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, iż nawet jesienią, ale przy pełnym słońcu powinni używać kremów z wysokim filtrem. Obowiązuje zasada: im dłużej na powietrzu tym mocniejszy krem.
Ważne jest także zabezpieczenie ust pomadką ochronną lub pielęgnującą. Trzeba również zwrócić uwagę na dłonie, bardzo wrażliwe na wiatr i deszcz.

I ostatnia uwaga — nie wychodźmy z domu bez rękawiczek, a po każdym umyciu rąk dokładnie je nakremujmy. Jesienią, a potem zimą dobre dla rąk są zabiegi parafinowe, które bardzo dokładnie nawilżają, łagodzą spierzchnięcia skóry. kr

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB