Podaruj życie - wykryj raka

2015-11-28 05:03:19 (ost. akt: 2015-11-30 13:00:55)

Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie po raz kolejny organizuje świąteczną akcję profilaktyki zdrowia “Podaruj życie — wykryj raka”. Warto skorzystać.

Warto skorzystać z propozycji Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie i kupić unikatowy prezent świąteczny w postaci voucherów na specjalistyczne badania.
Nowotwory mogą rozwijać się latami w utajeniu. Dopiero gdy choroba jest już rozwinięta udajemy się do lekarzy specjalistów lecz w wielu przypadkach na skuteczne leczenie może być już za późno. Dlatego ważne jest, aby chorobę wykrywać we wczesnym stadium. I tu z pomocą przychodzą m.in. badania krwi, polegające na oznaczaniu poziomu antygenów nowotworowych, czyli markerów nowotworowych. Markery nowotworowe, to substancje chemiczne o zróżnicowanej budowie wytwarzane w tkankach organizmu. Różne guzy wytwarzają rozmaite markery. Czasem jeden guz wydziela ich kilka, czasem jeden marker może być charakterystyczny dla kilku postaci raka np. oznaczać zarówno nowotwór trzustki, jak i żołądka. Istnieją jednak markery nowotworowe jednoznacznie wskazujące na konkretną chorobę.

W tym roku diagności szpitala przygotowali następujące panele:
dla kobiet: nowotwory narządów płciowych (jajniki, macica), rak piersi, nowotwory płuc, trzustki, jelita grubego, wątroby, morfologia krwi, kości i ich metabolizm;
dla mężczyzn: rak prostaty, zmiany nowotworowe trzustki, żołądka, wątroby, pęcherzyka żółciowego, jelita grubego, odbytu, płuc; morfologia krwi, test miażdżycowy, badania wątrobowe.
Przygotowane przez MSZ panele badań w formie voucherów mogą być idealnym prezentem świątecznym dla bliskiej osoby. Akcja rozpocznie się 30 listopada i potrwa do końca grudnia 2015 r.

Vouchery będą sprzedawane w specjalnej cenie 99 zł. zarówno w wersji męskiej jaki żeńskiej. Standardowo ceny wynoszą ok. 200 zł. Po szczegółowe informacje zapraszamy do Laboratorium Analitycznego Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie tel. 89 532 62 50 lub Działu Marketingu tel. 89 532 64 16 oraz na stronę internetową www.szpital.olsztyn.pl Vouchery w formie ozdobnych świątecznych kartek będą dostępne od 30 listopada w Laboratorium Analitycznym MSZ, Niepodległości 44 oraz w Planecie Formy (WCRS Aquasfera), Piłsudskiego 69b. Miejski Szpital Zespolony zaprasza również instytucje i zakłady pracy do skorzystania z tej wyjątkowej oferty. kr

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB