Program in vitro tylko do połowy przyszłego roku

2015-12-02 16:00:34 (ost. akt: 2015-12-02 16:01:48)
Program in vitro tylko do połowy przyszłego roku

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: pixabay.com

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł zapowiedział, że plany przedłużenia rządowego programu in vitro są nieaktualne. O refundację zabiegu można się starać tylko do połowy przyszłego roku.

Program Leczenia Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego, zwany popularnie programem in vitro, rozpoczął się 1 lipca 2013 roku i był przewidziany do 30 czerwca 2016 roku. W ostatnich miesiącach urzędowania poprzedni rząd Platformy Obywatelskiej przedłużył ten termin do 31 grudnia 2019 roku. Program był od początku krytykowany przez obecną partię rządzącą, czyli Prawo i Sprawiedliwość. Na posiedzeniu sejmowym minister zdrowia Konstanty Radziwiłł ogłosił, że przedłużenie programu do końca 2019 roku są już nieaktualne.

O refundację zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego mogą starać się pary, u których została zdiagnozowana bezwzględna przyczyna niepłodności lub które mają udokumentowane jej bezskuteczne leczenie przez co najmniej 12 miesięcy. W chwili zgłoszenia do programu kobieta nie może mieć ukończonych 40 lat, mężczyźni nie mają ograniczeń wiekowych.

jm

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB