Zdrowie w owocu liczi

2016-01-15 05:10:36 (ost. akt: 2016-01-13 15:52:48)
Zdrowie w owocu liczi

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Wszyscy to wiemy — witaminy „dbają“ o kondycję naszego organizmu. Ich brak może poważnie zachwiać tą skomplikowaną strukturą. Witaminy można przyjmować w różnej postaci. Oczywiście najlepiej jedząc świeże owoce, ale można też posiłkować się suplementacją w formie łatwych do połknięcia tabletek.

Liczi to mały, subtropikalny owoc z potężną dawką zdrowia w składzie. Jego właściwości doceniono już w czasach starożytnych w Chinach i Południowo-Wschodniej Azji. Jest źródłem m.in. polifenoli, czyli naturalnych przeciwutleniaczy.

Owoc liczi, oprócz polifenoli zawiera także dużą dawkę witamin (głównie C i witamin z grupy B), składników mineralnych (potasu, wapnia, magnezu, fosforu i żelaza) oraz błonnika pokarmowego. Za sprawą polifenoli obecnych w owocach liczi, lista ich prozdrowotnych właściwości jest naprawdę imponująca. Rozkładają tłuszcz i zapobiegają jego gromadzeniu w organizmie, dlatego to doskonałe wsparcie w walce z otyłością. Zwalczają wolne rodniki. Dzięki obecności flawonoidów hamują rozwój komórek kancerogennych. Pozytywnie wpływają na układ sercowo-naczyniowy. Chronią układ nerwowy. Łagodzą ból — w medycynie chińskiej sproszkowane liczi stosuje się w leczeniu stanów zapalnych i w celu zmniejszania bólu. Spowalniają proces starzenia się skóry, niwelują szkody wywołane przez promieniowanie UVB, wzmacniają skórę.

Najlepiej oczywiście jeść świeże owoce. Co jednak zrobić, gdy nie mamy do nich dostępu? Można posiłkować się preparatami zawierającymi ekstrakt z polifenoli pozyskiwany z owoców liczi. I takiej informacji szukajmy na opakowaniu suplementu. kr

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB