Zadbaj o włosy zanim wypadną

2016-03-25 05:24:05 (ost. akt: 2016-03-24 14:26:51)
Zadbaj o włosy zanim wypadną

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Zdrowe, zadbane włosy z pewnością dodają pewności siebie, sprawiają, że czujemy się bardziej atrakcyjni. Przeprowadzone badania potwierdzają, że dwóch na pięciu mężczyzn źle znosi pojawiające się u nich pierwsze oznaki łysienia.

Włosy są ważnym elementem naszego wyglądu. Z badań (raport „Męska głowa do kontroli”) wynika, że co piąty mężczyzna uważa włosy za atrybut męskości.
Stresująca praca, brak odpowiednio zbilansowanej diety i ruchu, nadmiar obowiązków — to tylko niektóre z czynników wpływających na nadmierną utratę włosów przez mężczyzn. Pomimo zmieniających się przyzwyczajeń pielęgnacyjnych wśród Polaków, panowie wciąż jeszcze niewystarczająco dbają o swoje włosy. Zaczynają działać dopiero wtedy, kiedy problem jest już widoczny w postaci pogłębionych zakoli na czole bądź widocznej łysiny w okolicy ciemieniowej na szczycie głowy — mówi dr Anita Tarajkowska-Olejnik, dermatolog.

Najczęstszą przyczyną wypadania włosów u mężczyzn jest łysienie androgenowe. Jego pierwsze objawy zaobserwować może co trzeci mężczyzna w wieku między 25. a 40 rokiem życia i około 60 proc. mężczyzn w wieku ok. 50 roku życia. W przypadku tego rodzaju łysienia, najlepiej zatrzymać jego postęp we wczesnym stadium, kiedy jeszcze nie doszło do całkowitej miniaturyzacji mieszków włosowych.

Wcześnie wykryte objawy łysienia androgenowego można zatrzymać poprzez zablokowanie przemiany testosteronu w dihyrotestosteron (DHT), wzmocnienie, poprawę ukrwienia i odżywienia mieszka włosowego, a także ograniczenie wydzielania łoju – mówi dr Tarajkowska-Olejnik. — Najskuteczniejszą formą przeciwdziałania nadmiernemu wypadaniu włosów jest profilaktyka. W wielu przypadkach, odpowiednio zbilansowana dieta, unikanie sytuacji wywołujących stres, nieobciążanie włosów zbyt dużą ilością środków stylizujących a przede wszystkim stosowanie preparatów wzmacniających wzrost włosów pozwala uniknąć problemu — dodaje specjalistka. Oprac. kr

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB