Jakie leki może przyjmować kobieta w ciąży?

2016-04-22 05:16:39 (ost. akt: 2016-04-20 15:18:06)

Herbatka z malin, czarnego bzu i lipy to najlepsze specyfiki na przeziębienie rekomendowane także kobietom w ciąży. Przyszłym mamom podpowiadamy, jakie jeszcze inne preparaty mogą przyjmować, by nie zaszkodzić dziecku.

Gorączka pojawia się zazwyczaj, gdy infekcja mocno się już rozwinie. To ostatni alarm, by zatroszczyć się o siebie. Zwalczaj nawet stany podgorączkowe, by nie dopuścić do zbyt dużych temperatur. Jeśli masz wysoką gorączkę najlepiej skonsultować to z lekarzem. W nagłych przypadkach możesz stosować takie bezpieczne leki jak: Apap, Codipar, czy Panadol. Dokładnie jednak przeczytaj ulotkę, by nie przekroczyć dawki dozwolonej dla kobiet w ciąży. Stosuj także domowe napary. Najlepiej sprawdzą się herbatki z malin, czarnego bzu i lipy.
Unikaj leków, które zawierają groźny dla płodu kwas acetylosalicynowy, czyli np. Aspiryny i jej pochodnych Etopiryny, Polopiryny etc.

Jeśli masz katar zalecane są szczególnie domowe metody, np. inhalacje z naparu z rumianku. Wdychaj ciepłe powietrze do momentu aż przeczyści twoje drogi oddechowe. Najlepiej stosować takie inhalacje wieczorem przed snem.
Unikaj kropli do nosa, które obkurczają śluzówkę (np. Nasivin, Acatar, Tyzine). Twoje śluzówki w trakcie ciąży są bardziej ukrwione i wrażliwe, przez co tego typu silne leki mogą je jeszcze dodatkowo podrażnić o wywołać odwrotny efekt nasilającego się kataru.

Kaszel jest najbardziej dokuczliwym objawem przeziębienia. Zarówno na kaszel suchy, jak i mokry stosuj łagodne syropy ziołowe takie jak: syrop prawoślazowy z babki lancetowatej, Hedelix, Drosetux.
Niezastąpione są tradycyjne metody jak mleko z miodem, czy syrop z czosnku i cebuli,  ale w przypadku cięższych stanów pomocne mogą okazać się leki wzmacniające. Bardzo dobre w twoim przypadku będą preparaty z czosnkiem, np. Czosnek Forte, Alitol lub typowe wzmacniające leki jak, np. Rutinoscorbin, Cerutin, Rutovit C, Novorutin C. źródło: Familie.pl

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. To ja #1980127 | 212.160.*.* 22 kwi 2016 09:52

    Czosnek jest niewskazany dla kobiety w ciąży, gdyż w przypadku zagrożonej ciąży może wywołać skurcze macicy.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz