Światowy Dzień Higieny Rąk w Olsztynie

2016-04-28 08:00:00 (ost. akt: 2016-04-28 08:16:51)
Światowy Dzień Higieny Rąk w Olsztynie

Autor zdjęcia: pixabay.com

Pracownicy szpitali, studenci, uczniowie wydziałów i szkół medycznych, przedstawiciele samorządów oraz inspekcji sanitarnej spotkają się 5 maja o godz. 12:00 w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie z okazji akcji „Światowy Dzień Higieny Rąk”.

Akcja ma na celu wsparcie kampanii "Higiena Rąk to Bezpieczna Opieka", która jest częścią Światowej Inicjatywy na rzecz bezpieczeństwa pacjentów realizowanej przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Tegoroczny Światowy Dzień Higieny Rąk odbędzie się pod hasłem "Zobacz swoje ręce – Higiena Rąk dla bezpiecznej chirurgii – Dbaj o higienę rąk w opiece nad pacjentami operowanymi od przyjęcia do wypisu".

Podczas spotkania poszczególne placówki zaprezentują swoją działalność, a także plakaty wykonane według wzoru przygotowanego przez WHO. Olsztyński głos w akcji będzie miał także odzwierciedlenie w social mediach dzięki wspólnemu zdjęciu uczestników, które znajdzie się na Twitterze z ogólnoświatowym hashtagiem #safesurgicalhands. Cała akcja ma na celu uświadomienie i promowanie praktyki poprawnej dezynfekcji rąk osób, które pracują w służbie zdrowia.

Uroczystość odbędzie się pod honorowym patronatem Artura Chojeckiego, Wojewody Warmińsko–Mazurskiego.

Do wzięcia udziału w akcji zapraszają Leszek Dudziński - Dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie i Barbara Plewik - Konsultant Wojewódzki w Dziedzinie Pielęgniarstwa Epidemiologicznego woj. warmińsko-mazurskiego. Ilość miejsc nieograniczona.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB