Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej w Olsztynie

2016-05-11 14:45:28 (ost. akt: 2016-05-11 14:55:59)

12 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej. Z tej okazji Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych Regionu Warmii i Mazur z siedzibą w Olsztynie 13 maja organizuje uroczyste obchody tego święta połączone z debatą na temat tych dwóch niezwykle ważnych profesji.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10:00, a zainauguruje je Maria Danielewicz, Przewodnicząca ORPiP.

“Nurses: A Force for Change: Improving health systems' resilience” – to hasło przewodnie, jakie przyświeca w tym roku obchodom Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej. Jego polska wersja to „Profesjonalne pielęgniarstwo w opiece długoterminowej szansą na lepszą jakość życia”. To właśnie ta idea będzie tematem dyskusji, która odbędzie się 13 maja w Hotelu Warmińskim w Olsztynie. W panelu dyskusyjnym weźmie udział szereg ekspertów zarówno z regionu warmińsko-mazurskiego, jak i spoza niego. Wśród nich pojawi się m.in. dr n. o zdrowiu Mariola Rybka, Konsultant Krajowy w Dziedzinie Pielęgniarstwa Przewlekle Chorych i Niepełnosprawnych, Beata Mróz – Prezes Stowarzyszenia Pielęgniarek Opieki Długoterminowej w Krakowie oraz Andrzej Zakrzewski – Dyrektor - Warmińsko - Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Olsztynie.

Poza częścią merytoryczną, nie zabraknie też chwili rozrywki. Uczestnikom spotkania czas umili występ kabaretu „Czyści jak łza”. Organizatorzy przewidzieli także konkurs niespodziankę.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB