Puszczasz dziecko na kolonie? Wypełnij jego kartę kolonijną

2016-07-07 15:05:10 (ost. akt: 2016-07-08 12:33:25)
Puszczasz dziecko na kolonie? Wypełnij jego kartę kolonijną

Zdjęcie jest tylko ilustrajcą do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Okres wakacyjny obfituje w liczne kolonie dla uczniów. Ministerstwo zdrowia przypomina, że to nie lekarze mają obowiązek wypełnienia kart kolonijnych, ale rodzice. Powinny znaleźć się tam informacje o stanie zdrowia dziecka, takie jak alergie czy przyjmowane leki.

Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce zwróciło się do Ministerstwa Zdrowia z prośbą o wyjaśnienie w sprawie wpisywania informacji na temat stanu zdrowia dziecka. Bywa tak, że opiekunowie na koloniach domagają się, aby luki te wypełniał lekarz, bo niektóre karty posiadają rubryki, które powinien uzupełnić właśnie doktor.

W komunikacie resort zdrowia przypomina, że o organizacji wypoczynku uczniów informuje ustawa o systemie oświaty. Na podstawie tej ustawy Minister Edukacji Narodowej wydał rozporządzenie, w którym podał wzór karty kwalifikacyjnej zgłaszanego dziecka.

Zgodnie z tymi przepisami, to rodzice powinni wpisać podstawowe informacje o stanie zdrowia dziecka. Pełnoletni uczeń sam może wypełnić te luki. Na karcie powinny się znaleźć dane na temat alergii, stanie psychofizycznym, stosowanej diecie czy informacje o przyjmowanych lekach, o chorobie lokomocyjnej czy o przyjętych szczepieniach ochronnych.

Źródło: www.kurier.pap.pl

oprac. mos

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. jasko #2024688 | 88.156.*.* 10 lip 2016 16:34

    '"Puszczasz dziecko na kolonie"----no no słownik autora zajebiście wysublimowany .A może" wysyłasz". Puścić można np.bąka co w tym momencie czynię czytając tytuł "artykułu"

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz