Oddaj krew i uratuj komuś życie

2016-07-28 12:00:06 (ost. akt: 2016-07-28 09:15:25)
Oddaj krew i uratuj komuś życie

Zdjęcie jest tylko ilustrajcą do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie zaprasza do oddania krwi, szczególnie w okresie wakacyjnym. Jest to trudny okres, podczas którego wiele osób wyjeżdża i nie ma czasu na oddanie tego cennego płynu.

Do Olsztyńskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zgłaszać się mogą wszyscy chętni. - Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi, bo każda grupa jest cenna i może uratować ludzkie życie – mówi Grażyna Kula, dyrektor RCKiK w Olsztynie. - Szczególnie potrzebna jest krew A Rh+ i 0 Rh+ oraz wszystkie z ujemnym czynnikiem Rh – dodaje.

Jednak ci, którzy mają inną grupę krwi, również mogą się zgłaszać, bo każda pomoc jest na wagę złota. Można tego dokonać od poniedziałku do piątku w godz. 7-15, a w soboty do godz. 13. Należy jednak pamiętać, aby wcześniej dokonać rejestracji. Ci, którzy w tym czasie nie zdążą, bo pracują lub mają inne obowiązki, a chcą pomóc, mogą codziennie oddać krew w specjalnym busie RCKiK. W godzinach popołudniowych znajduje się on pod Galerią Warmińską w Olsztynie. Chętni mogą się tam zgłaszać do godz. 17.

Podobne busy można znaleźć w całym województwie. W najbliższych terminach ekipy wyjazdowe RCKiK pojawią się m.in. w Piszu przy Starostwie Powiatowym, w Janowie przy MDK, w Węgorzewie przy Straży Pożarnej, w Elblągu przy Domu Kultury „Światowid”, w Szczytnie przy Wyższej Szkole Policji czy w Mrągowie na Pikniku Country.

mos

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB