Rozwijaj inteligencję od najmłodszych lat!

2016-08-16 14:30:09 (ost. akt: 2016-08-16 15:10:45)
Rozwijaj inteligencję od najmłodszych lat!

Zdjęcie jest tylko ilustrajcą do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Naukowcy twierdzą, że inteligencja jest wrodzona, tak jak budowa ciała. Każdy ją posiada, ale podobnie jak mięśnie, trzeba jej stale używać, inaczej nie będzie się rozwijać. Dlatego o rozum należy zatroszczyć się od najmłodszych lat.

Profesor Czesław S. Nosal, psycholog z Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS, uważa, że inteligencja, czyli zdolność rozumienia i mądrego wyboru, opartego na trafnym wnioskowaniu i ocenie sytuacji, to klejnot ludzkiego mózgu. Rozum posiada każdy człowiek, ale aby go rozwijać, należy stale go używać, podobnie jak mięśni.

Chcąc rozwinąć swoją inteligencję, powinniśmy ciągle rozwiązywać jakieś zadania. Ważne jest też otoczenie, które powinno stymulować do działania i premiować. Amerykańscy naukowcy twierdzą, że od 21. roku życia zaczyna się starzenie mózgu i możliwości umysłowe spadają.

Z wiekiem na mózg negatywnie wpływają też zmiany zachodzące w układzie krwionośnym. Organ ten pobiera ogromną ilość energii, a pobiera ją właśnie poprzez układ krwionośny. O rozwój inteligencji powinniśmy dbać już we wczesnych okresach rozwoju poznawczego, bo przez nieustanny rozwój i poszukiwania poznawcze możemy stymulować nasze zdolności.

Źródło: www.kurier.pap.pl

oprac. mos

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB