Skuteczne okładanie kamieniami

2016-09-11 09:00:00 (ost. akt: 2016-09-08 11:13:58)
Skuteczne okładanie kamieniami

Zdjęcie jest tylko ilustrajcą do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Litoterapia to metoda lecznicza wykorzystująca kamienie szlachetne i półszlachetne. Metoda ta znana jest i stosowana od tysięcy lat. Terapeutyczne właściwości kamieni wykorzystywali już Rzymianie, Grecy, Babilończycy.

Każdy kamień inaczej działa na daną osobę. Dlatego kwestia indywidualnego doboru jest tak ważna. Ten sam kamień na jednego może mieć pozytywny wpływ, a na innego nie działać w ogóle. Na przykład, osobom podatnym na stresy, a zwłaszcza tym, które lubią martwić się na zapas, pomogą malachit, szmaragd lub inne zielone kamienie.

Gdy brak nam chęci do życia lub potrzeba bodźca, aby pobudzić system obronny i zwalczać chorobę, najlepiej sięgnąć po rubin, granat lub hematyt. Wybierając się na szlaki górskie, warto rozejrzeć się za kryształami górskimi, które posiadają wspaniałe właściwości wzmacniające i energetyzujące.

Masaż kamieniami szlachetnymi łączy w sobie elementy akupresury, aromaterapii i termoterapii. Kamienie do masażu należy na 10 minut włożyć do rozgrzanego oleju, aby przyjęły odpowiednią temperaturę i utrzymywały ją przez cały czas masażu. Masaż ciepłymi kamieniami szlachetnymi m.in.rozluźnia mięśnie.

Zabieg powinien zaczynać się na stopach i kończyć się na nich. Masaż przeprowadza się na nagim albo okrytym ręcznikiem ciele. Masażysta rozkłada na nim kamienie. Zwykle są to plecy, czoło oraz dłonie, czyli punkty energetyczne, które są delikatnie przez nie uciskane.

Następnie rozpoczyna się masaż rozgrzanym olejkiem od stóp, poprzez tułów, do ramion, od przodu do tyłu. Masażysta płynnymi ruchami przesuwa kamienie po naoliwionym ciele. Po zakończeniu masażu pacjent powinien poleżeć 5-10 minut w spokoju pod przykryciem, aby powoli wrócić do rzeczywistości. Po masażu przez jakiś czas nie należy się myć, ponieważ ciało wchłania dobroczynne właściwości oleju nawet do 6 godzin.

kr

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB