Nie bądź głupi jak but! Dbaj o swoje stopy i kręgosłup

2016-10-19 12:00:00 (ost. akt: 2016-10-18 15:06:45)
Nie bądź głupi jak but! Dbaj o swoje stopy i kręgosłup

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: pixabay.com

Wielu z nas zależy nam na tym, żeby prezentować się elegancko i modnie. Efekt ten pozwalają uzyskać między innymi odpowiednio wyglądające buty. Często bywa tak, że chociaż ładne, są one niewygodne. Niestety wielu z nas woli bowiem przemęczać się te kilka godzin dziennie, niż w trosce o swoje zdrowie zakładać obuwie, które jest komfortowe. To duży błąd!

„Buty, które nosimy w pracy, muszą być przede wszystkim wygodne. Trzeba o tym pamiętać już za młodu, a nie dopiero wtedy, kiedy mamy konsekwencje noszenia złego obuwia” – mówi dr n. med. Mirosława Gałęcka.

Zimą nośmy w pracy obuwie przewiewne. Latem zwracajmy uwagę, żeby nie było ono zbyt odkryte, ponieważ klimatyzacja działająca w pomieszczeniach może powodować, że będą nam marzły stopy.

Bardzo ważne jest również to, żeby buty miały odpowiednią wielkość. Nie mogą być ani zbyt małe, ani zbyt duże. Odległość między naszymi palcami a noskiem buta powinna wynosić ok. 0,5 cm.

Kobiety muszą pamiętać także o doborze wysokości obcasa. Idealny ma 2–3 cm. Chodzenie w szpilkach jest niewskazane. Obcas, który ma więcej niż 5 cm, sprawia, że czujemy się niewygodnie. Zatem jeśli tylko jest to możliwe, zmieniajmy szpilki na niższe buty.

Noszenie nieodpowiedniego obuwia może doprowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji zdrowotnych, takich jak haluksy, modzele, odciski, wrastające paznokcie, skolioza, a nawet garb. Miejmy to na uwadze!infowire.pl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB