Przedłużać rzęsy je czy odżywiać?

2018-01-25 08:00:00 (ost. akt: 2018-01-25 11:42:06)
Przedłużać rzęsy je czy odżywiać?

Autor zdjęcia: MUSE Cosmetics

Wiele kobiet marzy, aby mieć lśniące włosy, piękne, długie rzęsy i wyraźne brwi. Niestety, nie każda z pań została hojnie obdarzona przez naturę gęstwiną mocnych włosów, czy też zniewalająco długimi rzęsami. Jak sobie pomóc?

Jest kilka skutecznych metod poprawienia gęstości rzęs i ich wydłużenia. Najszybszą i najprostszą metodą jest użycie tuszu lub doklejenie rzęs w kępkach czy w pasku. Jednak jest to rozwiązanie na jeden wieczór, często nie dające wymarzonego rezultatu. Ale pojawiły się dwie inne metody – zabieg profesjonalnego przedłużania rzęs przeprowadzany w gabinecie kosmetycznym oraz stosowanie specjalistycznych preparatów – odżywek stymulujących wzrost z rzęs.

Zwolenniczki szybkich rozwiązań często decydują się na pierwszy z wymienionych sposobów. Metoda przedłużania i zagęszczania zapewnia natychmiastowy rezultat – wachlarz gęstych, długich, budzących zachwyt rzęs. W zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć możemy wybierać spośród wielu technik, od najsubtelniejszej – 1:1, gdzie do każdej naturalnej rzęsy przyklejana jest syntetyczna aż do bardzo spektakularnego, kilkukrotnego zagęszczania lekkimi rzęsami z norek.

Zaletą takiego zabiegu z pewnością jest wygoda. Przez jakiś czas można zapomnieć o codziennym tuszowaniu. Jeśli zdecydujemy się podtrzymać efekt, musimy liczyć się z koniecznością uzupełniania ubytków co 3-4 tygodnie.

Dobre efekty osiągniemy stosując specjalistyczne preparaty stworzone na bazie składników nawilżających, odżywczych, stymulujących wzrost włosków
.

Efekty jednak mogą nie być tak trwałem jakbyśmy chciały. Wiele zależy od umiejętności osoby wykonującej zabieg i materiałów, jakie stosuje. Zdarza się, że już po tygodniu lub dwóch wygląd przedłużanych rzęs pozostawia wiele do życzenia.

Zbyt obciążone szybko zaczynają wypadać, odklejać się, a nawet powodować dyskomfort. Bywa również, że po zdjęciu rzęs sztucznych naturalne okazują się cieńsze i delikatniejsze niż przed przedłużaniem. Wśród wad tej metody wymienia się także częste alergie na kleje, których używa się podczas zabiegu.

Dobre efekty możemy osiągnąć stosując specjalistyczne odżywki. Podkreślam – specjalistyczne, a nie podróbki. Preparaty te są stworzone na bazie cennych składników nawilżających i odżywczych oraz nowoczesnych kompleksów stymulujących wzrost włosków.

Szukając dla siebie produktu, zwróćmy uwagę czy zawiera aktywny składnik o nazwie “widelash”. Wzmacnia on włókno oraz cebulkę włosa, a także zwiększa syntezę keratynocytów w cebulce – Magdalena Kotowska, ekspert producenta kosmetyków.

Efekty, np. zwiększoną elastyczność, zauważymy już po kilu dniach, jednak na wydłużenie musimy poczekać nieco dłużej.

- Przy regularnym, codziennym stosowaniu preparatu zawierającego ten składnik widoczne rezultaty możemy zaobserwować po 15 dniach, a maksymalna faza kuracji następuje po 2-3 miesiącach. Rzęsy stają się długie i gęste, ubytki są uzupełnione – wylicza Magdalena Kotowska. Wybierając odżywkę należy przyjrzeć się także składnikom uzupełniającym. Warto, by wśród nich znalazły się substancje nawilżające, takie jak pantenol czy allantoina – zapewnią one witalność i gładkość, a także keratyna, która jest głównym białkiem budującym skórę, włosy i paznokcie — wyjaśnia nasza ekspertka.

Jednym z najczęstszych grzechów jest zapominanie o demakijażu, lub wykonywanie go w sposób nieprawidłowy np. nadmiernie i zbyt mocno pocierając powieki. W takim przypadku nietrudno o utratę i osłabienie kondycji tych cennych dla nas włosków. Zmywanie makijażu powinno więc odbywać się w sposób delikatny, przy użyciu łagodnych środków, które dodatkowo pielęgnują rzęsy. Dopiero po prawidłowo wykonanym demakijażu przychodzi czas na nałożenie preparatu odżywczego. Kr

EKSPERT
Magdalena Kotowska, ekspert producenta kosmetyków
Niezależnie od metody jaką wybierzemy, powinniśmy zawsze zwracać uwagę na odpowiednie traktowanie rzęs. Musimy pamiętać, że rzęsa jest niczym innym, jak włosem, i tak, jak dbamy o nasze włosy na głowie, tak też powinniśmy poświęcać uwagę oprawie oczu. Pamiętajmy o prawidłowym demakijażu. Zmywanie makijażu powinno więc odbywać się w sposób delikatny, przy użyciu łagodnych środków, które dodatkowo pielęgnują rzęsy. Dopiero po prawidłowo wykonanym demakijażu przychodzi czas na nałożenie preparatu odżywczego.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB