Witaminowy drink na wiotką skórę

2018-02-05 12:00:00 (ost. akt: 2018-02-01 07:10:27)

Gdy słońca brak przychodzi zmęczenie, a wraz z nim zniechęcenie. Nic nam się nie chce, nasza cera staje się szara, jesteśmy apatyczni. Na pewno możemy pomóc naszej skórze. Podpowiadamy, co robić i jakie stosować zabiegi.

Nie każdy może wyjechać po słońce do ciepłych krajów. Kiedy nasza skóra domaga się witamin możemy pić koktajle. Odpowiednia dieta i zabiegi mogą przywrócić zdrowy wygląd nawet najbardziej zaniedbanej cerze. Idealnym rozwiązaniem może być podanie skórze koktajlu witaminowego.

– Często mówi się, że piękno pochodzi z wnętrza. W przypadku skóry dosłownie, dlatego że to jak się odżywiamy, wpływa na nasz wygląd – podkreśla Paweł Nawrot, ekspert w dziedzinie dietetyki. – Delikatna skóra, mocne paznokcie i lśniące włosy są nie tylko dziedziczone. Źle zbilansowana dieta, palenie tytoniu i alkohol sprawiają, że nasza skóra traci zdrowy i estetyczny wygląd. Jednostronne odżywianie, ekstremalne diety i brak składników odżywczych są niekorzystne dla odnowy tkanek. Skóra staje się sucha, cienka, łuszczy się i traci swą elastyczność. Trzeba pamiętać o dostarczaniu swojemu organizmowi białka niezbędnego do produkcji kolagenu, ale także kwasu foliowego i biotyny pomocnej przy łuszczeniu skóry. Ważny jest także cynk, który uspokaja naszą skórę i łagodzi stany zapalne – doradza Paweł Nawrot.

Pamiętajmy o nawilżaniu. Tu nie wystarczą same kosmetyki. Skóra musi być nawilżana od wewnątrz, a najlepiej z tym zadaniem poradzi sobie woda, której powinno się pić przynajmniej 2 litry dziennie. Butelka wody powinna być naszym nieodłącznym towarzyszem o każdej porze roku.


Na efekty zdrowej diety zazwyczaj trzeba niestety trochę poczekać. W tej sytuacji warto wspomóc właściwe odżywianie zabiegami medycyny estetycznej. Tu sprawdzi się mezoterapia, czyli odżywcza “dieta” podawana bezpośrednio w skórę.

– Taki zabieg jest skuteczną metodą leczenia pewnych stanów chorobowych i defektów kosmetycznych – wyjaśnia lek. med. Joanna Wójcik, ekspert medycyny estetycznej. — Polega na wstrzykiwaniu mikroskopijnych ilości substancji leczniczych bezpośrednio w obszar skóry, który chcemy zregenerować. Zazwyczaj wykorzystuje się kwas hialuronowy i tzw. koktajle wielowitaminowe, które odżywiają i stymulują skórę — dodaje ekspertka.

Mezoterapię igłową najczęściej stosuje się w obrębie twarzy, szyi oraz dekoltu. Zabieg jest dobrym lekarstwem na wiotką i suchą skórę oraz zmarszczki właśnie w tych obszarach.


Mezoterapia przede wszystkim odmładza skórę, ale stosuje się ją także w leczeniu cellulitu, rozstępów i na łysiejącą skórę głowy. Mimo że zabieg wykonuje się poprzez nakłuwanie skóry igłą, to na ogół nie utrudnia to pacjentom normalnego funkcjonowania. Pojawiające się po mezoterapii zaczerwienienie i obrzęk ustępują już po kilku godzinach. Na odświeżoną skórę praktycznie od razu po zabiegu możemy nałożyć codzienny makijaż. W celach profilaktycznych zaleca się wykonywanie 2-4 zabiegów w ciągu roku. Mezoterapię igłową można stosować już od około 25 roku życia, jednak to u pacjentek w starszych grupach wiekowych, których skóra jest wiotka i mocno odwodniona, należy spodziewać się najbardziej spektakularnych efektów.

Mezoterapia igłowa powinna być poprzedzona zebraniem wywiadu i przebadaniem pacjenta w celu wykluczenia przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu.


Naskórek chroni nasz organizm przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi, ale równocześnie ogranicza możliwość dostarczenia skórze substancji odżywczych z zewnątrz. Mezoterapia igłowa została opracowana właśnie w celu ominięcia naskórka i dotarcia bezpośrednio do głębokich warstw skóry.

Pamiętajmy też, że zabiegi mezoterapii igłowej mogą być wykonywane tylko przez lekarzy, których zawodowe kwalifikacje są gwarancją bezpieczeństwa i skuteczności zabiegu.

Mezoterapia igłowa powinna być poprzedzona zebraniem wywiadu i przebadaniem pacjenta w celu wykluczenia przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu.
Mezoterapii igłowej nie mają prawa wykonywać kosmetyczki ani kosmetolodzy. Oczywiście wymogi i ograniczenia nie dotyczą zabiegów wykonywanych bez użycia igły, czyli tzw. mezoterapii bezigłowej. Kr

EKSPERT
lek. med. Joanna Wójcik, ekspert medycyny estetycznej
Mezoterapia przede wszystkim odmładza skórę, ale stosuje się ją także w leczeniu cellulitu, rozstępów i na łysiejącą skórę głowy. Szczególnie spektakularne efekty dają zabiegi przeprowadzone na skórze twarzy, która wydaje się po nich wyraźnie odmłodzona, napięta i świeża – zauważa lekarka medycyny estetycznej. Najlepszym potwierdzeniem są zadowolone, kontynuujące terapię pacjentki, okresowo powracające do gabinetu.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB