Dla seniorów recepty o jedną czwartą tańsze

2010-02-18 00:00:00

Każdy, kto skończył 75 lat może kupować leki na receptę o 25 procent taniej. Jest to możliwe dzięki projektowi Senior, realizowanemu przez Apteki Dbam o Zdrowie.

Akcja potrwa do końca roku. Dzięki projektowi Senior osoby powyżej 75 roku życia otrzymają karty uprawniające do 25 procentowej zniżki na leki wydawane na receptę w aptekach Dbam o Zdrowie.

— Aż do wyczerpania limitu 500 zł. Karta jest ważna do 31 grudnia tego roku — mówi Olga Rosłonek, asystent ds. public relations Polskiej Grupy Farmaceutycznej SA w Łodzi. 
Są trzy sposoby otrzymania karty. Można pójść do dowolnej apteki "Dbam o zdrowie", by tam wypełnić zgłoszenie. Potem wysłać je pocztą.

Można też zarejestrować się telefonicznie dzwoniąc pod numer infolinii 0 801 300 600 lub pod numer stacjonarny 42 200 75 75. Trzecia droga to internet. Wniosek o wydanie karty jest na stronie www.programsenior.pl

— To świetny pomysł. W aptece widziałam wiele starszych osób, które nie kupowały wszystkich leków, bo ich na nie nie stać — mówi pani Barbara, emerytka. — Szkoda tylko, że trzeba mieć 75 lat.
Podobnie uważa pan Zbigniew, lat 70.
— Wydaję na leki 150 złotych, to jedna dziesiąta mojej emerytury. Żałuję, że muszę czekać 5 lat, nie wiem czy doczekam — stwierdza.

Od następnego tygodnia zapraszamy naszych Czytelników do lektury "Złotych Lat", dodatku Dziennika Elbląskiego dla seniorów w każdy poniedziałek.
gw
Uwaga! To jest archiwalny artykuł. Może zawierać niaktualne informacje.