Internetowy Teatr dla Dzieci w szpitalu!

2013-04-18 14:52:59 (ost. akt: 2013-04-18 14:54:27)

„Internetowy Teatr TVP dla szkół” zawita jutro do Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie! Dzięki łączu internetowemu pacjenci szpitala obejrzą „Dziadka do orzechów” w wykonaniu Kieleckiego Teatru Tańca.

Szpital Dziecięcy w Olsztynie uczestniczy w projekcie „Internetowy Teatr TVP dla szkół” dzięki zaangażowaniu Magdaleny Świtalskiej, bibliotekarki ze szkoły przyszpitalnej.

- Taki spektakl to dla dzieci leżących w szpitalu okazja do oderwania się od myśli o chorobie, ale też zachęta do odbioru sztuki innej niż film, z którym dzieci mają częściej do czynienia. Zależy nam zwłaszcza na tym, by przedstawienie obejrzały dzieci, które mieszkają w małych, oddalonych od Olsztyna miejscowościach i nie miały dotąd okazji być w teatrze – podkreśla Magdalena Świtalska.

„Dziadek do orzechów” to nowoczesna interpretacja jednego z najbardziej rozpoznawalnych tytułów baletowych na świecie sprzed 120 lat, rosyjskiego kompozytora Piotra Czajkowskiego. Klara dostaje od św. Mikołaja lalkę – dziadka do orzechów. W jej magicznym śnie zabawka przeistacza się w pięknego Młodzieńca, z którym odbywa niesamowity spacer, taneczną podróż dookoła świata między sklepowymi witrynami galerii handlowej. Widowisko muzyczne w wykonaniu KTT jest połączeniem muzyki Czajkowskiego z techniką tańca jazzowego i współczesnego, przenosi widzów w dzisiejsze realia używając jako środka wyrazu różnych odmian tańca jazzowego, od scenicznych po do dziś bardzo popularne uliczne: locking, doping, hip hop. Dwuaktowy najnowszy spektakl dla dzieci i młodzieży oparty jest w całości na pełnej wersji muzyki Czajkowskiego.

Pacjenci Szpitala Dziecięcego w Olsztynie obejrzą spektakl w piątek, 19 kwietnia w godz. 11.00-12.35 w sali konferencyjnej szpitala (wysoki parter).

Tagi: Teatr szpital

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB