"Młodzi duchem" Dom Seniora Mazury w Biesalu

2013-10-25 14:05:34 (ost. akt: 2015-07-22 11:04:35)

Niedaleko Olsztyna, 5 km od Gietrzwałdu w miejscowości Biesal powstał niezwykły Dom Seniora „Młodzi Duchem”. Jest to pierwszy w Polsce Dom, który łączy w sobie funkcje Domu Opieki oraz Niepublicznego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.

— Nasz Dom powstał z myślą o osobach w podeszłym wieku, przewlekle chorych i niepełnosprawnych, którzy pragną szczęśliwie przeżyć resztę swojego życia w komfortowych warunkach oraz w rodzinnej atmosferze i wśród przyjaciół — wyjaśnia Dariusz Nieścior, dyrektor generalny placówki. — Nad zdrowiem i bezpieczeństwem mieszkańców, przez całą dobę, czuwa wysoko wykwalifikowany personel. Nasi mieszkańcy mają tu zapewnione m. in. zajęcia rehabilitacyjne, ruchowe, terapie, spacery i wycieczki. Tutaj naprawdę stają się młodzi duchem i szczęśliwi. Święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc to czas, który z pewnością będziemy spędzać razem, w ciepłej, domowej atmosferze — dodaje dyrektor.

Dom Opieki
Obiekt składa się z dwóch skrzydeł, połączonych ze sobą częścią centralną. To właśnie w domu opieki znajdują się jedno- i dwuosobowe przytulne i dobrze wyposażone pokoje z łazienkami, w których toczyć się będzie codzienne życie 63 mieszkańców. Ponadto do dyspozycji jest m.in., przestronny hall główny, sala kinowa, pomieszczenie terapii zajęciowej, miejsca spotkań z rodziną i przyjaciółmi, biblioteka z kafeterią, gdzie zawsze będzie można w miłej atmosferze napić się gorącej herbaty lub kawy i przeczytać poranną gazetę. Budynek i otaczający go teren, pozbawiony jest barier architektonicznych. Usytuowanie domu w otulinie Natury 2000 sprawia, że Młodzi Duchem Dom Seniora to idealne miejsce na czerpanie z życia jak najwięcej, wśród przyjaciół i pięknej przyrody.

Niepubliczny Zakład Opiekuńczo-Leczniczy
W drugim skrzydle znajduje się Niepubliczny Zakład Opiekuńczo-Leczniczy (NZOL), gdzie zamieszka 60 pacjentów w dwuosobowych pokojach z łazienkami. NZOL zwany oddziałem szpitalnym zapewnia całodobową opiekę, pielęgnację i rehabilitację osobom nie wymagających hospitalizacji. Serdecznie zapraszam do odwiedzenia naszego domu w Biesalu i rezerwowania miejsc.
Na www.mlodziduchem.com znajdziecie Państwo pełną ofertę Domu Seniora i NZOL — zachęca dyrektor Dariusz Nieścior.
kr