Czy oliwa z oliwek wystarczy?

2015-03-19 06:30:53 (ost. akt: 2015-03-19 09:22:08)
freeimages.com

freeimages.com

Wielu Polaków od dawna stosuje ją w kuchni, wielu dopiero się do niej przekonuje. Zwana „złotym płynem“ znana była już w starożytności. Wyparta przez tłuszcze zwierzęce, obecnie triumfalnie powraca na nasze stoły.

Oliwki są symbolem odporności i witalności. Człowiek szybko nauczył się tłoczyć z nich oliwę, którą stosował nie tylko w kuchni, ale także do pielęgnacji ciała.
Współcześnie, niektóre jej korzystne właściwości wciąż pozostają przez nas nieodkryte i niedocenione. Jak więc najlepiej wykorzystać cenne składniki „złotego płynu”?
Najlepsza jest oliwa wytłaczana z dojrzałych owoców na zimno, która posiada lekko zielonkawy kolor. Nie jest filtrowana i dzięki temu zachowuje najcenniejsze składniki odżywcze, korzystne dla organizmu ludzkiego.

Nie musisz pić — jedz


Oliwę z oliwek łatwo wprowadzić do swojego organizmu poprzez wzbogacone o nią menu. Stanowi doskonałą alternatywę dla tłuszczów zwierzęcych czy niezbyt zdrowych margaryn. Jest niezwykle cenny źródłem nienasyconych kwasów(NNKT), które wspierają prawidłowy rozwój organizmu i utrzymują właściwy stan skóry. Oczyszcza układ pokarmowy i reguluje procesy trawienia, dlatego warto ją stosować w diecie odchudzającej. Powinna być ona używana również przez osoby chore lub narażone na cukrzycę, gdyż kwasy jednonasycone w niej zawarte obniżają i regulują poziom cukru we krwi. Co może wydać się zaskakujące — oliwa z oliwek i same oliwki, ich spożywanie zapobiega nadciśnieniu i pomaga w walce z niekorzystnym dla zdrowia cholesterolem (LDL).

Sama oliwa to za mało


Jeśli jednak chcesz zrobić w swoim organizmie skuteczny remont zdrowotny sama oliwa nie wystarczy. Warto odwiedzić swojego lekarza rodzinnego, który zleci podstawowe badania i wskaże odpowiednią dla nas suplementację. Trzeba także wprowadzić do rozkładu dnia lubianą przez nas aktywność ruchową — pływanie, jazdę na rowerze, na wrotkach, spacery. Dopiero wtedy możliwy jest spadek wagi i ogólna poprawa zdrowia.

kr

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB