Skóra palacza

2015-05-22 10:52:20 (ost. akt: 2015-05-22 14:42:16)
Skóra palacza

Autor zdjęcia: 123rf.com

Palacza tytoniu poznać łatwo po ziemistej cerze, zmarszczkach wokół ust, rozszerzonych naczynkach i wielu innych żółtawych przebarwieniach na skórze. Czy istnieją skuteczne sposoby, aby się tego pozbyć albo choćby złagodzić?

Pod wpływem zawartych w papierosach substancji szkodliwych — a jest kilka tysięcy — skóra robi się cieńka, niedotleniona, a jej komórki przegrywają w walce z wolnymi rodnikami. Palenie nawet kilku papierosów dziennie prowadzi do przyspieszenia procesu starzenia i zmian, których zatrzymać nie można, ale, poprzez odpowiednio dobrane zabiegi, można je złagodzić.

W przypadku skóry palacza najlepszym sposobem na odbudowanie jej choć w pewnym stopniu jest porzucenie nałogu — mówi dr Hanicenta Rzepa, specjalistka medycyny estetycznej. — Jak wiadomo to najtrudniejsza droga, dlatego wiele osób woli skorzystać z możliwości, jakie obecnie oferuje nam medycyna estetyczna. Najczęściej są to zabiegi z kwasem hialuronowym, który pozwala odtworzyć utraconą objętość skóry, zlikwidować zmarszczki czy bruzdy, a ponadto intensywnie odżywić i nawilżyć skórę — dodaje nasz ekspert.

Charakterystyczne dla skóry palaczy są również zmarszczki rozchodzące się promieniście wokół ust. Doczekały się one nawet niechlubnej nazwy „zmarszczki palacza”, choć pojawiają się również u osób niepalących. Kolejnym problemem są cienie pod oczami.

Jakie zabiegi pomogą nam je zniwelować? – Skuteczną metodą na wypełnienie zmarszczek palacza są zabiegi przeprowadzane z użyciem usieciowanego kwasu hialuronowego o dużym stężeniu. Z kolei cienie pod oczami pomoże nam usunąć preparat łączący w sobie dwa rodzaje kwasu hialuronowego: usieciowany i nieusieciowany oraz zawierający dodatkowo specjalny kompleks odnawiający skórę — wyjaśnia dr Hanicenta Rzepa. Zabiegi z reguły wykonuje się raz w roku.
kr

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB