Skuteczne odstraszanie komarów

2015-06-26 06:22:55 (ost. akt: 2015-06-26 08:59:21)
Skuteczne odstraszanie komarów

Autor zdjęcia: Freeimeges.com

Komary, meszki, kleszcze... sposobów na odstraszanie tych dokuczliwych stworzeń jest wiele. Jednak najbardziej skuteczne, nieinwazyjne jest stosowanie olejków eterycznych. Wygodne w użyciu są gotowe środki, na przykład w postaci sprayów.

Komary i meszki reagują m.in. na kwiatowe zapachy. Przed wyjściem na zewnątrz nie należy więc perfumować się, smarować pachnącymi kremami. Komary przyciąga ciemne ubranie, zalecamy więc wkładać białą odzież z długimi rękawami, co utrudni owadom dostęp do skóry. — Z metod naturalnych najskuteczniejsze są olejki eteryczne. Warto stosować mieszanki olejków przyrządzonych w domu lub przygotowanych przez firmy kosmetyczne produkujące kosmetyki naturalne — podpowiada Monika Kozak, psycholog, terapeuta ciała, ekspert Florame. — Do najbardziej skutecznych olejków należą: olejek z trawy cytrynowej, goździkowy, paczuli, olejek z eukaliptusa cytrynowego tzw. citronella, olejek cedrowy oraz lawendowy, który odstrasza również pająki. Musimy pamiętać o tym, że olejki cytrusowe są fotouczulające i nie należy ich używać przed wyjściem na słońce.

U dzieci zaczynamy od małej ilości w jednym miejscu, by być pewnym, że nie ma reakcji alergicznej. — Olejki są naturalne, ale jednocześnie bardzo aktywne i dobrze zdawać sobie z tego sprawę — radzi Monika Kozak. — Nie używajmy olejków bezpośrednio na skórę tylko zawsze w połączeniu z olejem bazowym np. migdałowym, jojoba, z pestek moreli. Na 100 ml oleju bazowego dodajemy ok. 50-100 kropelek wymieszanych olejków. Możemy użyć trzech różnych, bo działają na różne typy komarów. Stężenie olejku w oleju bazowym nie powinno być większe niż 10 procent — dodaje ekspert.

A jeśli nas już komar ukłuje, warto wypróbować olejek łagodzący, niwelujący swędzenie np. olejku eukaliptusowego, cedrowego, goździkowego. Można je uwzględnić przy mieszance odstraszającej i wówczas otrzymamy produkt 2 w 1.

Polecane są również gotowe środki w postaci sprajów odstraszających. Na przykład spraj przeciw komarom firmy Floreme. Zawarty w sprayu kompleks organicznych olejków eterycznych z geranium, lawendy, citronelli, mięty pieprzowej, palmarosy, paczuli, trawy cytrynowej i organicznego alkoholu lawendowego jest idealnym sprzymierzeńcem w walce z komarami.

kr

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB