Wybierz masaż dla siebie

2015-10-16 12:37:57 (ost. akt: 2015-10-26 11:03:05)
Wybierz masaż dla siebie

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Masaż to idealny sposób na relaks, odżywienie skóry i niekiedy poprawienie zdrowia. Ważne są też olejki, przy pomocy których są wykonywane profesjonalne masaże. Zapraszamy do lektury naszego przewodnika po masażach.

Masaż jest najlepszą metodą na odstresowanie. Wyróżniamy wiele jego odmian. Oto kilka z nich.

Masaż sportowy przyspiesza regenerację mięśni, poprawia krążenie krwi, wpływa na gojenie tkanek np. po dużym wysiłku podczas treningu. Masaż sportowy opiera się na technikach masażu leczniczego, ale jest bardziej dynamiczny i mocniejszy. Przeznaczony jest dla wszystkich, którzy trenują, ćwiczą i potrzebują regeneracji mięśni.

Masaż leczniczy — jest połączeniem masażu klasycznego i terapii manualnej (dlatego musi być wykonywany przez profesjonalnego masażystę – fizjoterapeutę). Jego głównym celem jest terapia i łagodzenie dolegliwości związanych z napięciem mięśni i sztywnością. Wykorzystywany przy terapii kręgosłupa likwidacji napięć – również psychicznych. Przeznaczony dla osób cierpiących z powodu bólu kręgosłupa, napięć, usztywnień.

Tybetański — usuwa napięcia nerwowe i blokady energetyczne. Bywa bardzo szczegółowy i może skupiać się na konkretnych fragmentach ciała dotkniętych napięciem. Połączony z terapią manualną jest dosyć intensywny i silny — podczas masażu może być nawet odczuwalny ból. Przeznaczony dla osób, którym dokuczają napięcia mięśniowe, stres, bóle głowy.

Lomi Lomi — pochodzi z Polinezji i jest bardzo odprężający oraz delikatny. Polega na masowaniu ciała posuwistymi, bardzo płynnymi ruchami przy użyciu przedramienia i dłoni masażysty. Pobudza przepływ energii. Bardzo wrażliwe osoby mogą reagować na niego niezwykle emocjonalnie np. euforią lub głębokim wzruszeniem. Wycisza i odstresowuje. Przeznaczony dla wszystkich, którym dokucza stres, uczucie niezdrowego pobudzenia, gonitwa myśli.

Limfatyczny — stosowany w terapii anycellulitowej, pobudza układ limfatyczny, uwalnia z toksyn i przyspiesza metabolizm. Wykorzystuje różne siły nacisku i różne ruchy dłoni. Masaż wykonuje się wzdłuż naczyń limfatycznych. Przeznaczony dla osób cierpiącym na obrzęki, cellulit, uczucie ciężkich nóg, zatrzymywanie wody w organizmie. Poprawia krążenie.

Tajski — polega na pobudzeniu przepływu energii życiowej poprzez połączenie technik masażu z akupresurą i rozciąganiem. Masaż niekiedy trwa bardzo długo (nawet 2-3 godziny) i wykonuje się go na liniach energetycznych określonych przez zasady medycyny dalekowschodniej. Polecany osobom zestresowanym cierpiącym na silne napięcia i sztywności.

Shiatsu — to japoński masaż wykorzystujący techniki ucisku palcami. Podobny do masażu tajskiego może być łączony z rozciąganiem, uciskaniem i masowaniem całymi dłońmi. Polega również na masażu stawów poprzez zginanie i rozprostowywanie nóg oraz rąk. Polecany dla bardzo zestresowanych osób, cierpiącym na bóle głowy, problemy trawienne i oddechowe.

Bańką chińską — to bardzo stara technika masażu wykorzystująca elastyczną bańkę zasysającą skórę przez co masowana jest również tkanka podskórna. Działa antycellulitowo i wyszczuplająco. Przyspiesza krążenie krwi i rozbija zwartą tkankę tłuszczową. Niekiedy bywa bolesny i... pozostawia ślady na skórze. Polecany w seriach po około 8 zabiegów w miesiącu osobom odchudzającym się i walczącym z cellulitem.

Do wykonania masażu najlepiej nadają naturalne oleje. Warto się zaopatrzyć w taki specyfik samemu. Do wyboru mamy m.in.: relaksujący olejek do masażu, drenujący, z organiczną arniką czy miętowo-eukaliptusowy.

kr

Więcej o olejkach na stronie: florame.com.pl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB