Zakończyły się Mistrzostwa Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym

2016-06-13 12:28:21 (ost. akt: 2016-06-13 13:10:01)
Zakończyły się Mistrzostwa Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym

Autor zdjęcia: Kamil Zaręba

Od środy do piątku (8-10.06.) trwały XIV Mistrzostwa Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym. Drużyny z całej Polski zmierzyli się z trudnymi zadaniami ratowniczymi. Zwyciężył zespół z Krakowa. Na Warmii i Mazurach najlepszymi okazali się ratownicy z Olecka.

W Mistrzostwach Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym wzięło udział 26 zespołów zarówno z województwa, jak i całej Polski. Uczestnicy walczyli o awans do Mistrzostw Polski, a zespoły z naszego regionu również o tytuł mistrza województwa.

Zawody rozpoczęły się w nocy ze środy na czwartek. W pierwszej konkurencji medycy musieli udzielić pomocy postrzelonemu policjantowi, a w drugiej wcielić się w rolę dyspozytora rozmawiającego z osobą, która chce skoczyć z mostu. Uczestnicy musieli zdobyć jego zaufanie i dowiedzieć się, w którym miejscu się znajduje.

W kolejnych dniach ratownicy medyczni musieli udzielić pomocy aktorce teatralnej, która odczuwała bóle w klatce piersiowej. Zadanie to było podwójnie trudne, bo zawodnicy musieli postępować zgodnie z przepisami oraz namówić artystkę na przejazd do szpitala.

Kolejne konkurencje były równie trudne. Medycy musieli udzielić pomocy starszej kobiecie, która, opiekując się niepełnosprawnym dzieckiem, doznała udaru. Ratownicy musieli też nawiązać kontakt z jej synem. Na koniec zespoły musiały dokonać segregacji medycznej w wypadku masowym. Po szybkiej ocenie zawodnicy musieli zakwalifikować poszkodowanych do odpowiednich grup według pilności udzielenia im pomocy.

Laureatem zostało Krakowskie Pogotowie Ratunkowe. Miejsce II zajęło SP ZOZ MSW im. Sierż. G. Załogi z Katowic. Na trzeciej pozycji uplasowała się „Olmedica” z Olecka Sp. z o.o. Oni też zostali mistrzami województwa warmińsko-mazurskiego.

W piątek po ulicach Olsztyna uroczyście przejechała kolumna pojazdów ratownictwa medycznego oraz udekorowano zwycięzców.

mos

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB