Witaminowe wsparcie rzęs i brwi

2016-08-03 05:44:29 (ost. akt: 2016-08-03 14:50:48)

Długie, gęste rzęsy wraz z odpowiednio wyregulowanymi brwiami nadają twarzy ostatecznego wyrazu. Aby jednak cieszyć się efektownym wachlarzem długich rzęs, trzeba o nie dbać. Pamiętajmy, że rzęsy i brwi też lubią SPA.

Rzęsy... ich podstawowym zadaniem jest ochrona oczu polegająca na wyłapywaniu cząstek brudu, kurzu czy drobnych owadów. Równie ważne są ich walory estetyczne. Kobiety marzą o długich i gęstych rzęsach. Drażniące środki do demakijażu, a nawet zanieczyszczenie środowiska, mogą bardzo źle wpływać na kondycję rzęs i brwi. Co zatem robić, aby mieć piękną oprawę oczu?

Przede wszystkim należy unikać kosmetyków, które nadmiernie obciążają rzęsy, np. wodoodpornych tuszów. Przez to, że bardzo szczelnie powlekają każdy włosek, są wyjątkowo trudne do usunięcia. Mocne tarcie czy intensywne wycieranie oka płatkiem kosmetycznym może nie tylko osłabić rzęsy, ale nawet doprowadzić do ich wypadnięcia. Kolejnym zagrożeniem dla kondycji rzęs może być zalotka. Przyrząd ten, choć sprawia, że pozornie rzęsy wydają się być dłuższe, a oko bardziej otwarte, także osłabia strukturę włosa, a używana po nałożeniu mascary, może skutkować jego połamaniem.

Oczywiście nie wszystkich zagrożeń da się uniknąć. Wpływy środowiskowe w połączeniu z czynnikami mechanicznymi oraz uwarunkowaniami genetycznymi sprawiają, że brwi i rzęsy mogą stać się cienkie, rzadkie i pozbawione pigmentu. Aby temu zaradzić, kobiety stosują różne metody, mające na celu regenerację i trwałe wzmocnienie oprawy oczu.

Do najpopularniejszych metod regenerujących brwi i rzęsy należą okłady z olejku rycynowego, oleju kokosowego lub oliwy z oliwek, a sposobem stosowanym przez mamy i babcie było przemywanie oczu naparem z pokrzywy i szałwii.

Amatorkom bardziej zdecydowanych metod salony kosmetyczne polecają makijaż permanentny lub doklejanie sztucznych rzęs. Na pierwsze efekty homeopatycznych metod trzeba jednak długo czekać, a wszelkie inwazyjne zabiegi mogą docelowo jeszcze bardziej osłabić strukturę włosa. Alternatywą są profesjonalne odżywki do pielęgnacji brwi i rzęs, oczywiście tylko i wyłącznie te o potwierdzonym działaniu klinicznym, nie zaś z pierwszego lepszego stoiska na bazarze.

Zadaniem profesjonalnych produktów do pielęgnacji rzęs jest przede wszystkim przyspieszenie ich wzrostu poprzez wzmocnienie włókien i zwiększenie syntezy keratynocytów w cebulce. Dobre odżywki stymulują wzrost brwi i rzęs, odbudowują strukturę włosków, poprawiają ich sprężystość i gładkość, przede wszystkim zaś aktywizuje je do wzrostu, dzięki czemu już kilkanaście dni regularnego stosowania wystarczy, aby zauważyć widoczną różnicę.
Oprac. kr

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB