Pilnie potrzebna krew! Daj się ukłuć i uratuj ludzkie życie

2016-08-20 09:00:00 (ost. akt: 2016-08-19 09:53:19)
Pilnie potrzebna krew! Daj się ukłuć i uratuj ludzkie życie

Zdjęcie jest tylko ilustrajcą do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie pilnie potrzebuje krwi. Najgorzej sytuacja wygląda w przypadku grup 0Rh- i BRh-. Jednak wszystkie chętne osoby mogą się zgłaszać w centrach krwiodawstwa lub specjalnych busach.

RCKiK apeluje o oddawanie krwi. Najbardziej potrzebne są grupy 0Rh- i BRh-. Te grupy krwi wydawane są tylko w wyjątkowych sytuacjach. Nieco mniej tragicznie sytuacja wygląda w przypadku 0Rh+ i ARh-, tych wystarczy na 2-4 dni. Jednak każdy może pomóc, bo krew się nie zmarnuje, a wszyscy zostaną przyjęci.

Okres wakacyjny to szczególnie trudny czas, w którym szpitale mają zwiększone zapotrzebowanie na krew. Wiąże się to z większą ilością wypadków oraz mniejszą liczbą krwiodawców, którzy wyjeżdżają na urlopy.

Krew można oddać nie tylko w centrach krwiodawstwa, ale też w specjalnych busach, które pojawiają się w wielu miastach województwa. Najbliższe ekipy wyjazdowe pojawią się w sobotę (20.08.) w Olsztynie przy Galerii Warmińskiej, w Dobrym Mieście przy straży pożarnej i w Kisielicach także przy straży pożarnej. Dwa dni później busy staną w Ostródzie przy Centrum Użyteczności Publicznej oraz ponownie w Olsztynie przy Galerii Warmińskiej. Pełną listę można znaleźć na stronie RCKiK.

Źródło: RCKiK w Olsztynie

oprac. mos

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB