Pracowniku, nie przymykaj oczu na problemy ze wzrokiem!

2016-10-24 08:00:00 (ost. akt: 2016-10-20 15:03:11)
Pracowniku, nie przymykaj oczu na problemy ze wzrokiem!

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: pixabay.com

Długo pracujesz przy komputerze? W efekcie twoje oczy coraz częściej są zaczerwienione, zmęczone, bolą cię i zaczynasz gorzej widzieć? Nie pozwól, by to trwało. W przeciwnym razie twoje kłopoty ze wzrokiem mogą stać się jeszcze większe.

Jak mówi dr n. med. Andrzej Styszyński, wykładowca na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku optometria: „Przy długotrwałej pracy z monitorami mogą występować różne dolegliwości. Pojawia się dyskomfort, którego przyczyny bywają związane np. z nieskorygowaną wadą wzroku lub niewłaściwie zorganizowanym miejscem pracy”. Pamiętajmy wobec tego, że komputer na każdym stanowisku powinien być ustawiony tak, aby na ekranie monitora nie tworzyły się odblaski i pracownik nie miał problemów z odbieraniem pojawiających się na nim obrazów oraz odczytywaniem tekstów.


Głównym objawem zaburzeń układu wzrokowego u osób pracujących przy komputerze jest pogorszenie ostrości wzroku, zarówno do dali, jak i do bliży. Bywa, że wiąże się to z występowaniem krótkowzroczności lub nadwzroczności. Ponadto, nawet jeśli nie mamy wady wzroku, mogą pojawić się zaburzenia widzenia obuocznego, a konkretnie heteroforia.

Co powinien zrobić pracownik, który zaczyna odczuwać problemy ze wzrokiem? Najlepiej zasięgnąć opinii optyka okularowego. Udzieli on niezbędnej pomocy lub ewentualnie doradzi, do kogo o taką pomoc się zwrócić. Na szczęście często kłopoty z widzeniem wynikają po prostu ze źle dobranych okularów i da się temu bardzo szybko zaradzić.


infowire.pl

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Katarzyna Dynek #2118817 23 lis 2016 12:28

    Oj tak, higiena oka przy długim korzystaniu z komputera to zdecydowanie nie przelewki. Kiedy miałam okropnie przekrwione oczy, to zakropliłam czerwonym starazolinem i od razu pomogło. Od tego czasu bardzo uważam na czas spędzany przed komputerem, żeby nie było za długo i lekko zmieniłam dietę, żeby była lepsza dla oczu.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz