Co powinien zawierać idealny krem?

2017-02-01 13:00:00 (ost. akt: 2017-02-01 11:27:00)
Co powinien zawierać idealny krem?

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: pixabay.com

Firma, marka, cena, działanie. Czasami wybór kremu do pielęgnacji twarzy do najprostszych nie należy. Poza dobraniem go do naszej cery, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na skład. Czego szukać?

Ważniejsze niż nazwa firmy są różne składniki, które znajdują się w kosmetykach, bo to one tak naprawdę działają – mówi dr n. med. Maria Noszczyk, dermatolog.

Jeżeli chodzi o składniki to przede wszystkim przy skórze dojrzałej powinniśmy szukać tych składników, których działanie udowodniono. Jest to np. witamina C, retinol, kwas hialuronowy, który świetnie nawilża. Warto także korzystać z różnych peptydów, bardzo nowoczesnych substancji, które stymulują skórę do odbudowy i do lepszej regeneracji.

- Zwróćmy też uwagę, czy te składniki mają prawo dostać się do skóry. Zwykle obiecują, że zrobią coś w skórze, a zwykły kosmetyk tam bardzo ciężko się dostaje. Poszukajmy też w takim kosmetyku jakichś transporterów, które rzeczywiście mogłyby zaprowadzić cząsteczki działające głębiej do skóry – dodaje Maria Noszczyk.

Istotna także jest ochrona przed słońcem i wolnymi rodnikami.


newsrm.tv

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. TeX #2172429 | 217.99.*.* 1 lut 2017 13:29

    Kosmetyki przede wszystkim nie powinny posiadać konserwantów - Parabenów (Propyloparaben i butyloparaben) Trzeba szukać takich kremów gdzie to nie występuje. Na szczęście jest ich coraz więcej.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz