Saunamajster, czyli mistrz sauny

2017-07-13 08:00:00 (ost. akt: 2017-07-12 12:46:30)
Saunamajster, czyli mistrz sauny

Autor zdjęcia: Termy Warmińskie

Kilka piętrowo umieszczonych ławek, kominek z rozgrzanymi kamieniami, czerpak z wodą i rozkoszny zapach eterycznych olejków. Mowa oczywiście o saunie. Czas spędzony w tym miejscu z pewnością poprawi nam nastrój i urodę.

Sauna to dobrodziejstwo zarówno dla urody jak i dla zdrowia pod warunkiem, że wiemy jak z niej korzystać. Warto więc skorzystać z rady saunamajstera, czyli osoby, która pomoże dobrać odpowiedni typ sauny oraz ustali długość pobytu.

Choć mówi się, że drewniane ławy i piec z paleniskiem są sercem sauny, to jej duszę stanowi wykwalifikowany saunamajster. Dlaczego? Ponieważ za pomocą ręcznika i aromatycznych olejków potrafi wyczarować unikalny seans naparzania.
Mistrz ceremonii tak operuje ręcznikiem, aby zapachy i ciepło rozchodziły się po całym pomieszczeniu i trafiały wprost na saunowiczów. Podczas każdej ceremonii osoba prowadząca pomaga gościom w aklimatyzacji dobierając odpowiednią temperaturę, uzyskując pożądaną wilgotność powietrza i stopniowo dozując olejki aromatyczne, rozlewane na gorący piec.

Saunamajster używa przy tym wybranych przez siebie aromatów o wyszukanych nutach zapachowych jak np. sosna, cytrusy, świeże zioła i przyprawy korzenne.

Rytuały saunowe w Termach warmińskich to wyjątkowy ceremoniał, którego doświadczymy wszystkimi zmysłami. Działanie terapeutyczne i relaksacyjne jest tutaj szersze niż przy tradycyjnym saunowaniu, dzięki wykorzystaniu efektu oddziaływania zapachu i gorącego powietrza rozprowadzanego za pomocą ręcznika po wnętrzu sauny przez saunamajstra.

W Termach Warmińskich możesz „skosztować“ Słodkiej Pokusy, Czekoladowej Fantazji czy Owocowych Doznań, a dodatkowo, saunamajster może uatrakcyjnić nam czas poprzez np. masaż ciała lub serwując poczęstunek z soczystych owoców.

Szczególnie polecane są seanse takie jak: Słodka Pokusa, Czekoladowa Fantazja czy Owocowe Doznania. — Dodatkowo, zależnie od inwencji, saunamajster może uatrakcyjnić gościom czas poprzez różnego typu działania np. masaż ciała za pomocą witek brzozowych lub jak w przypadku seansów VIP, serwując poczęstunek z soczystych owoców, mrożonych napojów, czy eukaliptusowych cukierków – mówi Natalia Rybicka, manager SPA Term Warmińskich.

Żeby „saunowanie” faktycznie przynosiło nam korzyść, należy przestrzegać kilku prostych zasad.

1

. Przede wszystkim należy zapamiętać, że strefa saun jest strefą nietekstylną, jedyne dopuszczalne okrycie to ręcznik lub specjalne prześcieradło służące do siedzenia lub leżenia. Sztuczny materiał zastosowany w kąpielówkach może utrudnić prawidłowy przepływ powietrza i powodować poparzenia.

2.

Wchodząc do łaźni należy zdjąć biżuterię i zmyć kosmetyki ze skóry, które utrudniają wchłanianie potu.

3.

Na początek zawsze wybierajmy najniższą ławkę, by przyzwyczaić organizm do wysokiej temperatury. Dopiero po kilku minutach możemy przenieść się o poziom wyżej. Gdy poczujemy przegrzanie koniecznie musimy opuścić saunę.

4.

Po kąpieli saunowej obowiązkowy jest prysznic. Prysznic należy brać na przemian wodą ciepłą i zimną. Naprzemienny prysznic po gorącej sesji w saunie poprawi nasze krążenie oraz wzmocni system odpornościowy organizmu. Proces ogrzewania, chłodzenia i odpoczynku powtarzamy 2-3 razy.

5.

W czasie przerwy pomiędzy seansami saunowymi warto uzupełnić wypocone płyny, sięgając po niegazowane napoje: wodę mineralną lub soki owocowe i warzywne.

Sauny są nie tylko miejscem relaksu i wypoczynku, ale także – miejscem dla zdrowia. Źle użytkowane, nie przynoszą pożądanego efektu, dlatego niewątpliwie warto skorzystać z porad gospodarzy strefy saun, zwłaszcza na początku przygody z saunowaniem. Saunamajster to osoba, która przeprowadza nie tylko rytuały saunowe, ale także uświadamia i edukuje gości w zakresie higieny zdrowia i bezpieczeństwa podczas korzystania z saun — mówi Natalia Rybicka, manager SPA Term Warmińskich. KrTagi:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB