Lekarze do wojewody warmińsko-mazurskiego: prosimy o podjęcie starań w sprawie funkcjonowania poradni specjalistycznych

2018-02-19 19:17:17 (ost. akt: 2018-02-19 19:37:38)

Lekarze Podstawowej Opieki Zdrowotnej napisali list do Artura Chojeckiego. Chcą, by wojewoda podjął działania w sprawie Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej.

Lekarze zrzeszeni w Warmińsko-Mazurskim Związku Lekarzy Pracodawców Porozumienie Zielonogórskie wysłali Arturowi Chojeckiemu list. Proszą w nim wojewodę „o podjęcie wszelkich starań zapewniających dalsze funkcjonowanie obecnie istniejących poradni specjalistycznych w naszym województwie w trosce o zachowanie prawidłowej jakości i ciągłości opieki nad pacjentem”.

Lekarze POZ:: Biorąc pod uwagę obawy naszych pacjentów uważamy, że jedynie utrzymanie dotychczasowych poradni AOS wraz z utworzeniem kolejnych w szpitalach sieciowych, nie zaś koncentracja świadczeń specjalistycznych w tych że szpitalach, zapewni właściwy dostęp do specjalisty i pozwoli korzystać z porad zwłaszcza osobom w starszym wieku, niepełnosprawnym, pacjentom leczonym onkologicznie i przewlekle chory.

W imieniu lekarzy POZ list podpisała Anna Osowska, prezes zarządu Warmińsko-Mazurskiego Związku Lekarzy Pracodawców Porozumienie Zielonogórskie.

Przypomnijmy, że leczenie w trybie ambulatoryjnym oznacza, że pacjent do poradni czy przychodni specjalistycznej przychodzi na konkretne badania lub zabiegi. Nie musi zatem w tym czasie przebywać np. na oddziale szpitalnym.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. LUDU PRACUJĄCY WSI I MIAST #2444388 | 95.40.*.* 19 lut 2018 22:02

    DO ROBOTY

    ! - + odpowiedz na ten komentarz