5 pasji, które Cię odstresują

2019-08-19 08:52:57 (ost. akt: 2019-08-19 08:56:05)

Bądź bliżej natury tworząc ogród

Nie ma nic lepszego na skołatane nerwy niż wypoczynek na łonie natury. Tereny zielone – co dowiedzione naukowo – redukują poziom stresu, generując poczucie bezpieczeństwa. Człowiek zwykle czuje się bardziej komfortowo dzięki uspokajającej, zielonej barwie. Tworząc swój ogród, nie tylko kreujesz przestrzeń do wypoczynku. Rozwijasz także swoją wyobraźnię i planowanie przestrzeni. A wszystko to na łonie natury, gdzie możesz cieszyć się świeżym powietrzem. Hobby, które możesz praktykować niskim kosztem, jeśli tylko posiadasz kawałek ziemi i ogródka. Obserwuj, jak rośnie życie dzięki twoim działaniom.

Rozwiń swój język poprzez krzyżówki

10 pionowo, 4 poziomo. Każdy z nas przyuważył babcię lub dziadka oddającym się namiętnie rozwiązywaniu krzyżówek. I każdy, kto spróbował tego na własną rękę, może poświadczyć – rozwiązywanie krzyżówek relaksuje. Satysfakcja z odgadywania kolejnych skomplikowanych haseł cieszy niezmiennie z każdą zapełnioną stroną. To hobby nie tylko odstresowuje, ale również powiększa nasz zasób słownictwa. Poznasz wiele nowych, nieznanych wcześniej słów dzięki wpisywaniu literek w kratki.

Stwórz mały ocean w domu i oddaj się akwarystyce

Nie ma chyba bardziej odstresowującej pasji w naszym zestawieniu. Akwarystyka staje się coraz bardziej popularna i nikogo nie dziwi już obecność rybek w domowym zaciszu. Obserwując swobodnie pływające, różnokolorowe rybki odprężysz swoje ciało i umysł. Odpowiednio dobrane akwarium jest też korzystne dla aranżacji całego domu. Nawet jeśli jesteś zapracowany i czasu masz niewiele, to hobby jest dla Ciebie. Po przygotowaniu akwarium i stworzeniu pięknego domu dla rybek wystarczy jedynie chwila każdego dnia, by utrzymać wszystko w dobrej kondycji. Znajdź swoje wymarzone akwarium na plantica.pl i zapełnij je rybkami, a następnie podziwiaj każdego dnia.

Poskładaj swój stres dzięki origami

Zwalczanie stresu poprzez składanie kartek papieru? Tak, to działa. Przede wszystkim dzięki zaangażowaniu obu dłoni. Lewa półkula sterująca prawą ręką działa w tym samym momencie co prawa półkula, odpowiadająca za lewą rękę. Ponadto, sama aktywność fizyczna rąk i skupienie na kolejnym kroku – czyli kolejnym zagięciu – nie pozwala nam się stresować. Origami to nie tylko sposób na odstresowanie, ale też sztuka. Dzięki zagięciom papieru możesz tworzyć fantastyczne kształty, a z każdym udanym projektem twoja pewność siebie będzie wzrastać. Dzięki temu masz poczucie, że potrafisz coś wyjątkowego. Origami posiada również odmianę zwaną kirigami, w której możesz rozcinać papier. Hobby tanie i bardzo łatwe do rozpoczęcia. Wystarczy ryza papieru i poradniki – chociażby te internetowe.

Naucz się gotować

Przez żołądek do serca, ale nie tylko. Sama konsumpcja posiłków poprawia nasze samopoczucie, a tworzenie ich to jeszcze lepsza zabawa. Poczuj się jak artysta, tworząc coś – pyszne danie – z mniejszych i prostych składników. Gotowanie obniża stres przede wszystkim dzięki zadaniom. Na każdym etapie tworzenia posiłku masz jasno określone zadanie do wykonania i to na nim się skupiasz. Gdy jesteś już wprawiony, możesz je łączyć, ćwicząc wielozadaniowość. Poza tym – nie gotuj tylko dla siebie. Spraw przyjemność swoim znajomym i rodzinie, jednocześnie robiąc coś dobrego dla siebie.

Materiał Partnera powstał we współpracy z plantica.pl

Tagi:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB