Bielizna termoaktywna na rower i jej unikalne właściwości

2020-11-02 15:11:22 (ost. akt: 2020-11-02 15:15:42)

Bielizna termoaktywna stanowi pierwszą, najbliższą skórze warstwę odzieży. Jest szczególnie polecana rowerzystom, którzy pragną zapewnić sobie najwyższy komfort podczas intensywnego uprawiania swojego ulubionego sportu. Bielizna termoaktywna na rower powinna ściśle przylegać do ciała, co pozwoli sprawnie regulować jego temperaturę oraz odprowadzać wilgoć. Co warto wiedzieć o tego typu odzieży i dlaczego warto w nią zainwestować?

Jaką funkcję pełni bielizna termoaktywna na rower?
Bielizna termoaktywna jest przeznaczona do całorocznego użytkowania - w sprzedaży dostępne są zarówno modele przeznaczone na ciepłe dni, jak i odzież dedykowana chłodniejszym okresom w roku. Bielizna termoaktywna to specjalna odzież produkowana z materiałów syntetycznych o ściśle określonych właściwościach, które posiadają zdolność sprawnego odprowadzania potu oraz pary wodnej ze skóry. Jej użytkowanie gwarantuje więc uczucie suchości nawet przy intensywnym wysiłku fizycznym. Aby bielizna termoaktywna na rower prawidłowo spełniła swoją funkcję, musi ściśle przylegać do ciała. Tylko w ten sposób będzie bowiem w stanie pochłaniać nadmiar wilgoci oraz oddawać ją na zewnątrz. Odzież termoaktywna najczęściej produkowana jest z takich syntetycznych materiałów, jak poliamid, poliester oraz elastan.
Bielizna termoaktywna na rower, aby mogła prawidłowo spełniać swoją rolę, musi gwarantować suchość skóry oraz wspierać jej naturalne oddychanie, co przyczyni się do odczuwania większego komfortu w czasie jej użytkowania. Ponadto, powinna stanowić także dobrą izolację termiczną, czyli chronić ciało przed przenikaniem chłodu z zewnątrz oraz zatrzymywać wytwarzane ciepło przy skórze. Cenną właściwością bielizny termoaktywnej jest także niwelowanie nieprzyjemnych zapachów, co zapewnia dodatek srebrnych nici lub tkanin polipropylenowych, które posiadają cenne właściwości bakteriobójcze. Dobrej jakości bielizna termoaktywna na rower powinna być elastyczna, co pozwoli na jej dobre dopasowanie do sylwetki oraz wykorzystanie pełni oferowanego potencjału.

https://m.wm.pl/2020/11/orig/20-10-213-bielizna-termoaktywna-na-rower-i-jej-unikalne-wlas-ciwos-ci-1-656975.jpg

Jak wybrać odpowiednią bieliznę termoaktywną na rower?
Na rynku dostępny jest szeroki wybór bielizny termoaktywnej. Do dyspozycji mamy zarówno odzież lekką, idealną do użytkowania w okresie letnim. Tego typu bielizna jest wykonana z luźnego splotu, co pozwala na zachowanie suchej skóry podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Średnia bielizna termoaktywna na rower dobrze sprawdzi się natomiast w średnich i niskich temperaturach, gdyż jej włókna ułożone są gęściej. Tego typu odzież będzie więc uniwersalnym wyborem do całorocznej jazdy na rowerze. Ostatnią kategorię stanowi natomiast bielizna termoaktywna ciepła, która powstała specjalnie z myślą o rowerzystach nierezygnujących z przejażdżek w najchłodniejsze dni. Posiada bardzo gęsty splot, co gwarantuje dobrą izolację termiczną oraz podwyższoną ochronę przed chłodem
Bielizna termoaktywna jest często jest mylona z bielizną termiczną lub oba te pojęcia uznawane są za tożsame. Podstawową różnicę stanowi jednak funkcja obu rodzajów odzieży - zadaniem bielizny termoaktywnej jest bowiem utrzymywanie komfortu cieplnego oraz zapewnienie odpowiedniej wentylacji, z kolei bielizna termiczna ma podnosić ciepło ciała, lecz nie jest przy tym odpowiedzialna za wentylację.

Tagi:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB