Jak powinna wyglądać prawidłowa dieta, aby przynosiła naszemu organizmowi korzyści?

2021-04-29 07:31:14 (ost. akt: 2021-04-29 07:31:54) Artykuł sponsorowany

W przestrzeni publicznej pojawia się wiele informacji na temat żywienia i produktów spożywczych, które powinniśmy wybierać, a których trzeba unikać. Tymczasem warto się zastanowić co kryje się pod pojęciem dieta i z czym ona się wiąże. Na prawidłowy sposób żywienia składają się takie elementy jak białko, węglowodany, tłuszcze, witaminy, minerały oraz błonnik, które zaspokoją potrzeby organizmu na składniki odżywcze. Oczywiście powinny one być prawidłowo zbilansowane przy uwzględnieniu wieku, płci, aktywności fizycznej, wykonywanej pracy oraz chorób w ten sposób, by nie doprowadzić do wystąpienia niedoborów lub nadmiaru składników odżywczych.

Jakie produkty należy wybierać, a jakich unikać? To niełatwe pytanie stawia sobie każdy rodzic. Z pewnością warto wzbogacić menu o produkty pełnoziarniste, owoce, warzywa, tłuste ryby, nasiona, orzechy, mleko i jego przetwory. Szczególnie te ostatnie obdarzone są bogactwem składników odżywczych obejmujących łatwo przyswajalne, pełnowartościowe białko, witaminy rozpuszczalne w wodzie: B1, B2, B3, B5, B6, B7,B9, B12, witaminy rozpuszczalne w tłuszczach A, D, E, K oraz szereg minerałów jak wapń, cynk, selen, magnez. Co więcej, mleczne produkty fermentowane zawierają bakterie kwasu mlekowego Bifidobacterium i Lactobacillus , które regulują pracę przewodu pokarmowego oraz wzmacniają układ immunologiczny, dzięki czemu hamują wnikanie patogenów do organizmu. Z jakich produktów należy zrezygnować? Z pewnością należy unikać nadmiaru soli, cukru, żywności typu fast-food i słodzonych napojów.

https://m.wm.pl/2021/04/orig/11-01-709857.jpg

Więcej informacji o prawidłowych nawykach żywieniowych, które skutecznie zapobiegają wystąpieniu chorób dietozależnych można uzyskać w programie „Mamy kota na punkcie mleka” sfinansowanym
z Funduszu Promocji Mleka, w ramach którego realizowane są szkolenia on-line dla nauczycieli z zakresu właściwego odżywiania. Za nami pierwsze szkolenie. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim nauczycielom i osobom kształtującym nawyki żywieniowe wśród dzieci za aktywny udział w webinarium. Kolejne szkolenia planowane są już niebawem.

Jeżeli Twoje dziecko jest w wieku 6-9 lat, to mamy dobrą wiadomość, trwa kolejna edycja bezpłatnej kampanii „Mamy kota na punkcie mleka”, sfinansowanej ze środków Funduszu Promocji Mleka, która cieszy się już od lat niesłabnącą popularnością wśród uczniów, ich rodziców i nauczycieli. Celem programu jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat. Dzięki tej inicjatywie dzieci mają okazję poprzez zabawę dowiedzieć się o zasadach zdrowego odżywiania oraz o wartościach mleka i produktów mlecznych.

Jeżeli chcesz, aby klasa Twojego dziecka dołączyła do programu, wystarczy aby nauczyciel pobrał deklarację ze strony www.kochammleko.pl, wypełnił ją i odesłał na e-mail promocja@izbamleka.pl lub wysłał pocztą na adres: Polska Izba Mleka, ul. Mickiewicza 7 lok. 23, 15-213 Białystok.Czekamy na Was!
Biuro kampanii „Mamy kota na punkcie mleka”

Tagi:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB