Letnia energia z naturalnych soków

2016-08-05 05:52:04 (ost. akt: 2016-08-03 14:56:50)
Letnia energia z naturalnych soków

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Jesienne, zimowe, wiosenne, a teraz letnie. Przesilenia. Wzmożona aktywność, a tak się dzieje latem, sprawia, że organizm potrzebuje znacznie większej dawki pozytywnej energii by móc działać sprawniej i szybciej. Jak mu jej dostarczyć?

Pisanie o tym, żeby jeść warzywa i owoce, to już naprawdę może być nudne. No to może... soki? Przesilenie letnie to trudny okres — wyjazdy na urlopy, powroty z urlopów i te ciągłe wahania temperatur i zmiany aury. To może naprawdę zmęczyć. Warto więc nadal pamiętać o zbilansowanej diecie bogatej w witaminy, bo to właśnie one pomagają nam przetrwać każdy trudny czas i dają nam siłę do kochania życia.

Gdzie szukać witamin? W warzywach i owocach oraz we wspomnianych sokach. Te ostatnie muszą być naturalnie wyłącznie naturalne.
Ważny jest beta-karoten. To on najlepiej poprawi koloryt naszej skóry, ułatwi i utrwali opalanie. Witaminowa kuracja doda nam urody i zdrowia.
Witamina A pomoże nam także zachować dobry wzrok, byśmy mogli cieszyć się kolorami natury jak najdłużej. Warto pić więc soki z marchwi lub mieszane — marchwiowo-owocowe.

Witamina C to oczywiście odporność. Zawirowania pogodowe — na przemian deszcz i słońce, upał i chłód — mogą sprzyjać rozwojowi różnego rodzaju infekcji. Nic nie wspomoże nas lepiej w walce z przeziębieniem niż witamina C, która wzmacnia naturalną tarczę ochronną naszego organizmu. Znajdziemy ją zarówno w cytrusach, jak i w naturalnych sokach jabłkowych.

Jeśli więc do tej pory nie dostarczałeś swojemu organizmowi wystarczającej ilości witamin, to lato jest do tego najlepszym czasem. Pamiętajmy, że jedna szklanka naturalnego soku dziennie plus dodatkowo pięć porcji warzyw i owoców to nieocenione źródło cennych składników.
Oprac. kr

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB