Śniadanie nie może być skromne! Sprawdź, co jeść rano

2017-02-01 09:40:28 (ost. akt: 2017-02-01 09:45:49)
Śniadanie nie może być skromne! Sprawdź, co jeść rano

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: pixabay.com

Śniadanie to posiłek, o którym czasem zapominamy, jemy je w biegu o przypadkowej porze… a to błąd. Pierwszy posiłek powinniśmy zjeść maksymalnie do godziny po wstaniu. Dobrze zbilansowane śniadanie doda energii na cały dzień. Co powinno się w nim znajdować?

- Pełnowartościowe śniadanie to przede wszystkim od 20 do 25 proc. wartości energetycznej. Dlatego tego jedzenia musimy zjeść dużo. Podstawą śniadania, jak i piramidy żywienia, są produkty zbożowe, których wiele osób unika, myśląc, że są one tuczące. Tak nie jest, jeżeli są one pełnoziarniste – mówi Hanna Stolińska, dietetyk z Instytutu Żywności i Żywienia.

Nasz pierwszy posiłek może zawierać takie produkty jak: ciemne pełnoziarniste pieczywo, nabiał np. serek wiejski czy chudy twaróg, oraz owoce czy płatki owsiane. Owsiankę można urozmaicić dodając do niej owoce. Nie można też zapomnieć o warzywach. Tutaj ważna jest ich ilość, gdyż plasterek pomidora na kanapce nie liczymy jako warzywo. Powinie to być osobny pojemnik, czy talerz z dużą ilością warzyw i owoców.


newsrm.tv

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Lisa #2176688 | 94.254.*.* 7 lut 2017 15:51

    Ja tam zawsze na bogato, a bez kubeczka Mix Fix Cao!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz