Podziel się:

Podziel się:

Nowe dane przedstawione w trakcie EULAR 2016 (Europejskiego Kongresu Reumatologicznego) wskazują na bezpieczeństwo i skuteczność biopodobnych leków Biogen – antagonistów TNF

Dane wskazują na bezpieczeństwo i skuteczność zamiany leków Enbrel® na BENEPALI® oraz Remicade® na FLIXABI®

9 czerwca 2016 r. - Firma Samsung Bioepis, joint venture Samsung BioLogics i Biogen (NASDAQ: BIIB) przedstawiła dane wskazujące na porównywalną skuteczność, bezpieczeństwo i immunogenność leków BENEPALI® (etanercept) i FLIXABI® (infliksamib) podczas Dorocznego Europejskiego Kongresu Reumatologicznego (EULAR 2016), który odbywał się w dniach 8-11 czerwca w Londynie. Wyniki wskazują, że u pacjentów, u których referencyjny produkt Enbreli zastąpiono lekiem BENEPALI, w trakcie leczenia nie stwierdzono problemów dotyczących bezpieczeństwa ani immunogenności, a skuteczność leczenia utrzymywała się w okresie do dwóch lat.ii Porównywalne bezpieczeństwo, immunogenność i długotrwałą skuteczność wykazano także u pacjentów, u których lek Remicadeiii zastąpiono lekiem FLIXABI, w porównaniu z pacjentami, którzy kontynuowali przyjmowanie leku Remicade.iv Leki BENEPALI i FLIXABI zostały zarejestrowane przez Komisję Europejską wcześniej w tym roku i są dystrybuowane w Europie przez firmę Biogen.

Dodatkowo w trakcie kongresu przedstawiono wyniki badań fazy I i fazy III produktu SB5, kandydata na biopodobny adalimumab, dla którego lekiem referencyjnym jest Humira®v . Wyniki wskazują na trwałą i porównywalną skuteczność oraz porównywalne profile bezpieczeństwa i immunogenności w okresie 52 tygodni u pacjentów, u których zamieniono lek Humira na SB5 w tygodniu 24, w porównaniu z pacjentami, którzy w dalszym ciągu otrzymywali produkt referencyjnyvi oraz osobami, które kontynuowały przyjmowanie produktu SB5.

„Leki biologiczne przyniosły korzyść wielu pacjentom, skutecznie rewolucjonizując leczenie chorób reumatycznych. Leki biopodobne mogą pomóc w uzyskaniu dostępu do terapii biologicznych oraz korzyści z nich płynących większej grupie pacjentów, a jednocześnie zapewnią oszczędności systemom opieki zdrowotnej i wesprą przyszłe innowacje w ochronie zdrowia” - powiedział dr Alpna Seth, pierwszy wiceprezes i dyrektor działu leków biopodobnych w firmie Biogen. „Dane przedstawione przez naszych partnerów Samsung Bioepis podczas EULAR potwierdzają porównywalne bezpieczeństwo i skuteczność naszych leków biopodobnych – antagonistów TNF u pacjentów z przewlekłymi stanami zapalnymi, w tym reumatoidalnym zapaleniem stawów.”

„Włączenie leków biopodobnych do rutynowej praktyki klinicznej stanowi kluczowy krok dla pomocy pacjentom w dostępie do terapii biologicznych modyfikujących przebieg choroby, z których mogą odnieść istotne korzyści” - powiedział profesor John Isaacs, dyrektor Institute of Cellular Medicine w Newcastle University i konsultant reumatolog w Freeman Hospital. „Bezpieczeństwo pacjentów jest dla nas najważniejsze i zaczynamy gromadzić solidny zestaw danych, które wraz z doświadczeniem z rutynowej praktyki klinicznej dodatkowo potwierdzą rolę leków biopodobnych.”
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Redaktor2
Oceń artykuł:

(0)