Co i ile pić, aby zaspokoić pragnienie w trakcie upałów?

2016-06-23 14:34:53 (ost. akt: 2016-06-23 10:46:57)

Pragnienie jest oznaką, że mamy w organizmie za mało wody. Dlatego to ona właśnie jest idealna, aby je ugasić. Trudno o lepszy napój.

Woda w znacznym stopniu uzupełnia niedobory rozpuszczonych w niej pierwiastków mineralnych m.in. wapnia, magnezu, potasu i sodu. Słodkie mleko nie gasi pragnienia, co innego zsiadłe. Bakterie probiotyczne namnażają się na laktozie, która występuje w mleku, i powodują jego fermentację. W ten sposób powstają jogurt, kefir, maślanka. Zawierają sporo wody, dlatego można się nimi napić, ale można się też najeść. Soki - tak, ale tylko pół na pół z wodą. Są wtedy mniej słodkie i mniej kaloryczne. Herbata jest napojem dobrze gaszącym pragnienie, ale tylko wtedy gdy jest zrobiona ze słabego naparu. W upalne dni możemy pić ją na zimno, ale podobno gorąca nadaje się lepiej aby ugasić pragnienie. Herbatę możemy wzbogacać różnymi dodatkami np. sokami, miodem, mlekiem, cukrem, cytryną.


Źródło:Agencja TVN
Dostawca: x-news

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Arleta #2015868 | 79.188.*.* 24 cze 2016 16:23

    Dziennie staram się pić co najmniej 2l płynów i są to naprzemiennie woda i soki naturalne przygotowane w domu w wyciskarce philipiaka. Takie urządzenie to dla nie wielka wygoda i prawdziwy smak warzyw i owoców.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz