Podziel się:

Podziel się:

Jasełka z Enejem

Takiego świątecznego przedstawienia nigdy wcześniej w Zespole Placówek Edukacyjnych nie było! W roli Maryi wystąpiła dyrektor Agnieszka Jabłońska, nauczycielki były Diabłami i Aniołami, na scenie pojawili się Policjant, Pielęgniarka i Profesorka, a wszystkim akompaniował... zespół Enej.

Mimo że za oknem zimy na razie nie widać, w szkole dla niepełnosprawnych na osiedlu Nagórki na dobre zapanowała świąteczna atmosfera. Wczoraj osiągnęła apogeum, na jasełkach zorganizowanych przez nauczycieli gimnazjum. Nauczycielki ku uciesze uczniów wcieliły się w role Diabłów i Aniołów, na scenie pojawili się także Policjant i Profesorka, jednak najwięcej aplauzu wzbudziła postać Maryi. W główną postać wcieliła się bowiem Agnieszka Jabłońska, dyrektor ZPE i przewodnicząca współprowadzącego szkołę stowarzyszenia Wyjątkowe Serce. Wypadła zresztą znakomicie.

Jednak nie tylko obsada świadczyła o wyjątkowości tegorocznych jasełek w ZPE. Artystom akompaniamował nie kto inny, a zespół Enej, jeden z najpopularniejszych polskich zespołów ostatnich lat, ambasador stowarzyszenia Wyjątkowe Serce! Artyści zajęli skromnie miejsca z boku, grając podkład muzyczny do przedstawienia. Potem grali i śpiewali kolędy wspólnie z uczniami. - Jesteśmy tutaj dla dzieci, one są najważniejsze - tłumaczył Piotr Sołoducha, lider zespołu. – Przyjechaliśmu tutaj nie pierwszy raz i na pewno nie ostatni, jesteśmy dumni, że możemy reprezentować tak wyjątkowe miejsce.
W podzięce uczniowie specjalnie dla grupy zaśpiewali "Chwała na wysokości" po ukraińsku, a Agnieszka Jabłońska wręczyła muzykom wielką torbę pełną prezentów wykonanych w Parku Pracy. - Dajemy wam między innymi kalendarz na 2014 rok, żeby jak najbardziej wypełniony był koncertami - mówiła.

Potem muzycy cierpliwie pozowali do zdjęć z wiernymi fanami z ZPE, wszystkim życzyli wesołych świąt i szczęśliwego Nowego Roku.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Ewa Paździorko oraz opublikowany na portalu Gazeta Olsztyńska: Jasełka z Enejem
Oceń artykuł:

(0)